Novinky

DSC7149

Svetový pohár WTCR priniesol množstvo drámy a akcie

OMV MaxxMotion WTCR - FIA Svetový pohár cestovných automobilov má za sebou jedinečný víkend na SLOVAKIA RINGU. Napriek absencii diváckej kulisy priniesol na televízne obrazovky sériu troje zaujímavých a napínavých pretekov.

Čítať celý článok
DSC6848

Akčná sobota WTCR na SLOVAKIA RINGU

OMV MaxxMotion WTCR - FIA Svetový pohár cestovných vozidiel odštartoval dnes dvoma voľnými tréningami a trojdielnou kvalifikáciou.

Čítať celý článok
REN0555

Svetový pohár WTCR s prísnymi protiepidemickými opatreniami

OMV MaxxMotion WTCR - FIA Svetový pohár cestovných automobilov odštartuje na SLOVAKIA RINGU už túto sobotu. Víkend zavŕši troje nedeľných pretekov. Podujatie sa pôjde s prísnymi protiepidemickými opatreniami.

Čítať celý článok
Wtcr new web 1000x500

Svetový pohár WTCR na SLOVAKIA RINGU už tento víkend

OMV MaxxMotion WTCR - FIA Svetový pohár cestovných automobilov sa vracia na okruh SLOVAKIA RING. Svetová pretekárska špička predvedie súboje v troch napínavých pretekoch už tento víkend 10. a 11. októbra. Diváci si túto medzinárodnú ligu vychutnajú len na televíznych obrazovkách.

Čítať celý článok
Autoshow vizu

11. KESKO MOBILE AUTO SHOW 2020 – Zvláštne ustanovenia a prihlasovanie

Posledné podujatie sezóny motoristického športu na Slovensku, 11. KESKO MOBILE AUTO SHOW 2020, sa hlási k slovu. Organizátor práve zverejnil Zvláštne ustanovenia a spustil prihlasovanie na podujatie.

Čítať celý článok
Wtcr new web 1000x500

Svetový pohár cestovných automobilov opäť čoskoro na Slovensku!

Svetoví majstri volantu sa po roku opäť vracajú na okruh SLOVAKIA RING. Vrcholné podujatie našej motoristickej sezóny dostalo zelenú: OMV MaxxMotion WTCR - FIA Svetový pohár cestovných automobilov k nám zavíta už 10. a 11. októbra 2020.

Čítať celý článok
DJI 0634

Motoristická sezóna na SLOVAKIA RINGU pokračuje aj na jeseň

Vrchol motoristickej sezóny na okruhu SLOVAKIA RING prichádza práve na jeseň. Október aj november ponúknu množstvo akcie a zábavy.

Čítať celý článok
Os dd2020 1000 x 500

Inteligentná mobilita – šanca pre Slovensko

Európsky týždeň mobility prichádza 22. septembra aj na okruh SLOVAKIA RING. Uskutoční sa tu odborná diskusia "Inteligentná mobilita – šanca pre Slovensko" o prioritných reformách a investíciách pre plán obnovy Slovenska v oblasti rozvoja a digitalizácie dopravy pre najbližších 5 až 10 rokov. Organizácia podujatia spadá pod taktovku neziskového zduženia driving.digital, ktoré sa touto problematikou zaoberá už od roku 2019.

Čítať celý článok
Os dd2020 1000 x 500

PRVÁ VEREJNÁ DISKUSIA O TOM, AKO VYUŽIŤ 7,5 MLD EUR Z FONDU OBNOVY PREBEHNE UŽ V SEPTEMBRI NA SLOVAKIA RINGU. AJ VY MÔŽETE BYŤ PRI TOM.

“Okrúhly stôl driving.digital 2020 s podtitulom Inteligentná mobilita – šanca pre Slovensko“ je názov odbornej diskusie o prioritných reformách a investíciách pre plán obnovy Slovenska v oblasti rozvoja a digitalizácie dopravy pre najbližších 5 až 10 rokov.

Čítať celý článok
AC7 I1494

OMV MaxxMotion Veľká cena SR otvorila sezónu na SLOVAKIA RINGU

Koronakrízou poznačená sezóna motoristických podujatí sa začala na SLOVAKIA RINGU tradičnou augustovou Veľkou cenou SR. Hlavné preteky v rámci Stredoeurópskej trofeje FIA vyhral Miro Konôpka z tímu ARC Bratislava, medzi GT3 sa na najvyšší stupienok vrátil Štefan Rosina vo farbách tímu AutoCentrum Bratislava.

Čítať celý článok
Csm REN9307 7028c45934

OMV MaxxMotion Veľká cena SR preteky cestných automobilov na okruhu

Sviatok priaznivcov motoristického športu je tu! S ním najmä úžasné pretekárske autá všetkých typov a samozrejme najlepší pretekári stredoeurópskeho regiónu. Vitajte na tradičnej Veľkej cene na SLOVAKIA RINGU!

Čítať celý článok
Csm REN0150 a7fe897fa4

Veľká cena SR aj pre divákov!

OMV MaxxMotion Veľká cena SR preteky automobilov na okruhu: prípravy na vrcholné podujatie motoristického leta sú v plnom prúde. Víkendový program je nabitý od rána do večera. Vstupenky sú už v predaji, hoci s istými obmedzeniami pre divákov.

Čítať celý článok
REN4292

Sezóna na SLOVAKIA RINGU láka tímy aj verejnosť

Komplex SLOVAKIA RING je opäť v plnej prevádzke a za sebou má aj prvé podujatia. Leto a jeseň napokon prinesú množstvo zábavy a medzinárodných pretekov.

Čítať celý článok
IMG 8230

Slovenská technická univerzita so spoločnosťami Siemens, Mobility & Inovation a SLOVAKIA RING AGENCY budú spoločne vyvíjať inteligentné autonómne vozidlá

Strojnícka fakulta Slovenskej technickej univerzity so spoločnosťami Siemens, Mobility & Inovation a SLOVAKIA RING AGENCY, s.r.o. budú na Slovensku spolupracovať na výskume a vývoji inteligentných autonómnych vozidiel, alternatívnych pohonov a progresívnych konštrukciách dopravných prostriedkov. Zámer dnes potvrdili podpisom memoranda o spolupráci, v ktorom deklarujú cieľ vybudovať na Slovensku spoločné moderné výskumno - vývojové pracovisko pre smart mobilitu s nadnárodným významom.

Čítať celý článok
Calendar 2020 9

WTCR – FIA Svetový pohár cestovných automobilov upravuje svoj kalendár. Na Slovensko zavíta až v októbri.

Vrcholné divácke podujatie jedenástej sezóny okruhu SLOVAKIA RING - OMV MaxxMotion Svetový pohár cestovných automobilov sa presúva z pôvodne plánovaného termínu 5.-6.júna na októbrový víkend 10. - 11. Preteky veľkých ťahačov FIA ETRC tento rok na Slovensku neuvidíme.

Čítať celý článok
REN5907

24h cyklomaratón sa skracuje na 6 hodín

Populárna cyklistická dvadsaťštyrihodinovka na okruhu SLOVAKIA RING plánovaná na 24. jún reaguje na posledný vývoj a nariadenia vlády SR a mení svoj formát. Skracuje sa celková doba cyklomaratónu na 6h, znižuje sa celkový počet účastníkov, obmedzené budú aj niektoré služby.

Čítať celý článok
Whats App Image 2020 05 22 at 13 34 07

SWS už aj na SLOVAKIA RINGU

Slovenské motokárové centrum sa zapája do svetových pretekov amatérskych jazdcov, ktoré organizuje jeden z najznámejších výrobcov motokár – SODI pod názvom Sodi World Series. Jedná sa sériu pretekov, ktoré sa organizujú priebežne počas celého roka na rôznych motokárových dráhach po svete centrálne zaregistrovaných u tohto výrobcu.

Čítať celý článok
REN6706

CENTRUM BEZPEČNEJ JAZDY OPäŤ V PREVÁDZKE

Jednou z posledných prevádzok okruhu SLOVAKIA RING , ktorej činnosť bola z nariadenia vlády SR pozastavená bolo Centrum bezpečnej jazdy. V zmysle posledných uvoľňovaní opatrení sa obnovuje prevádzka aj tu.

Čítať celý článok
Otvorame prevazdky1000x500 copy copy

SLOVAKIA RING otvára ďalšie svoje prevádzky

Na základe posledných nariadený vlády SR postupne obnovuje prevádzku ďalších prevádzok aj keď s určitými obmedzeniami.

Čítať celý článok
Otvorame prevazdky1000x500

Areál pretekárskeho okruhu SLOVAKIA RING obnovuje svoju prevádzku

Areál pretekárskeho okruhu SLOVAKIA RING v zmysle nariadenia vlády SR a jeho krízového štábu od 22.4.2020 OBNOVUJE svoju prevádzku s nasledujúcimi OBMEDZENIAMI:

Čítať celý článok
Ring uzatvoreny

OBMEDZENÁ PREVÁDZKA AREÁLU SLOVAKIA RING

Areál pretekárskeho okruhu SLOVAKIA RING v súvislosti s aktuálnou situáciou šírenia ochorenia COVID-19 a na základe nariadenia vlády SR a krízového štábu SR OBMEDZUJE prevádzku svojich jednotlivých zariadení nasledovne:

Čítať celý článok
74605533 108280613930578 7724986890788536320 o

Areál SLOVAKIA RING je na prevádzku pripravený

V súvislosti s aktuálnou situáciou ochorenia COVID-19 na Slovensku a na základe odporučení Ministerstva zdravotníctva SR a Úradu verejného zdravotníctva SR zavádza areál okruhu SLOVAKIA RING preventívne opatrenia s cieľom zvýšiť bezpečnosť návštevníkov a svojich zamestnancov. Všetky prevádzky areálu sú pripravené na sezónu a plánované aktivity ostávajú zatiaľ bezo zmien.

Čítať celý článok
Moto20b 1200x675

SLOVAKIA RING aj tento rok na výstave Motocykel

Jazda, na akú nezabudnete. Výstava Motocykel prinesie očakávané novinky, adrenalín aj zábavu

Čítať celý článok
IMG 6702

Králi driftu odštartujú ročník 2020 na SLOVAKIA RINGU

Jedenásta sezóna SLOVAKIA RINGU - prvého permanentného autodrómu na Slovensku, sa začína medzinárodnými pretekmi v kontrolovanom šmyku (driftovaní) pod názvom Drift Kings (28.-29.3.).

Čítať celý článok
Kalendar web 1000x500 B

SLOVAKIA RING predstavuje kalendár 2020

Automotodróm SLOVAKIA RING vstupuje v roku 2020 do svojej jedenástej aktívnej sezóny. Čaká nás opäť množstvo rozmanitých disciplín, špičkové medzinárodné šampionáty, bohatá domáca scéna, voľné jazdy a tiež aktivity v novom Slovenskom motokárovom centre.

Čítať celý článok
Csm logo d5eb2acb02

MILITARY DAY

Čaká na vás deň plný akcie! Celodenná statická výstava historickej vojenskej techniky a táborov v našom Vojenskom múzeu, spojená s komentovanými prehliadkami v trvaní 30 minút.

Čítať celý článok
Csm DSC6601 706fdb2c55

Veľká cena SR ponúkla množstvo výborných pretekov

OMV MaxxMotion Veľká cena SR preteky cestných automobilov na okruhu predviedla množstvo zaujímavých pretekárskych momentov a neobyčajných výkonov. Bol to už desiaty ročník tohto tradičného podujatia na okruhu SLOVAKIA RING.

Čítať celý článok
Csm REN3006 resize 6dfb284a04

OMV MAXXMOTION Veľká cena SR už tento víkend s bohatým programom

Naše najväčšie národné okruhové preteky cestných automobilov odštartujú tento víkend opäť s programom pre fanúšikov aj rodiny. Akcia na trati a sprievodný program neutíchnu od piatka do nedele. Bude to jubilejná 10. Veľká cena SR na okruhu SLOVAKIA RING, pre vybrané tribúny okruhu zároveň s bezplatným vstupom.

Čítať celý článok
Csm REN3224 8f13bd77ee

Veľká cena SR s množstvom áut a nekonečnej akcie

OMV MaxxMotion Veľká cena SR je naším najtradičnejším automobilový podujatím, ktoré má za sebou už zhruba 40 ročníkov. Ostatných 10 sa koná práve tu, na prvom slovenskom permanentnom automotodróme SLOVAKIA RING. Autá najrozmanitejších tried, tvarov a výkonov gumujú rýchlostnú dráhu so sériou tréningov, kvalifikácií, šprintových pretekov, aj tých vytrvalostných.

Čítať celý článok
Csm REN0150 a7fe897fa4

Motoristický august s Histo Cup aj Veľkou cenou SR

Autodróm SLOVAKIA RING ponúkne tento mesiac priaznivcom rýchlych kolies hneď dve lákadlá: historické skvosty tento víkend a neskôr tradičnú OMV MaxxMotion Veľkú cenu Slovenskej republiky preteky cestných automobilov na okruhu.

Čítať celý článok
Csm REN2430 d581edff54

Preteky európskych ťahačov a formúl rozpálili Slovensko

Dramatické preteky ťahačov a neopakovateľný zvuk starej Formuly 1 prinieslo na okruh SLOVAKIA RING podujatie OMV MaxxMotion Truck Race of Slovakia (5.-7.7.).

Čítať celý článok
Csm image3 2f3afb0dc1

OMV MaxxMotion Truck Race of Slovakia odštartovalo v Bratislave

Veľké letné podujatie ťahačov a formúl OMV MaxxMotion Truck Race of Slovakia predstavilo na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave hviezdy aj program tohto víkendu.

Čítať celý článok
Csm 1560163272 1559919513 sws finals 2 8daea8de1e

Dva slovenské motokárové tímy zabojujú o titul majstra sveta

Tak ako minulé roky, aj tento rok sa niekoľko Slovákov zúčastní majstrovstiev sveta v motokárach. Našu malú republiku budú zastupovať dva tímy, ktoré sú najaktívnejšie a najsilnejšie na slovenskej motokárovej scéne. Sú nimi SOOP Racing a Young and Wild, ktoré sa kvalifikovali z pomedzi 2 276 tímov. Teraz sa pobijú o titul majstra sveta!

Čítať celý článok
Csm DSC 8203 97e6c641ad

Majstrovstvá Európy s bohatým programom

Majstrovstvá Európy preteky ťahačov na okruhu (FIA ETRC) ako OMV MaxxMotion Truck Race of Slovakia prichádzajú tento víkend (6.-7. júla) na okruh SLOVAKIA RING. Jazdcov aj divákov čaká štvoro napínavých pretekov v štýle "nárazník o nárazník". Kto zabojuje o víťazstvá a aký program čaká na návštevníkov?

Čítať celý článok
Csm REN5880 eab71e6766

Cyklisti lámali na SLOVAKIA RINGU rekordy

Ďalší ročník najväčšieho cyklistického maratónu u nás - 24h SLOVAKIA RING Cycling Race, skončil túto stredu s novými rekordmi!

Čítať celý článok
Timthumb

Pretekárske ťahače aj monoposty smerujú už na Slovensko

OMV MaxxMotion TRUCK RACE OF SLOVAKIA prinesie 6. a 7. júla na Slovensko tretie pokračovanie FIA Majstrovstiev Európy preteky ťahačov (FIA ETRC). Štvoro skvelých pretekov predviedla európska elita na Hungaroringu uplynulý víkend, na druhom podujatí sezóny.

Čítať celý článok
Maxxformula logo white 1

Maxx Formula pritiahne na SLOVAKIA RING Formulu 1!

OMV MaxxMotion TRUCK RACE OF SLOVAKIA, alebo aj Majstrovstvá Európy preteky ťahačov na okruhu (FIA ETRC) prídu začiatkom letných prázdnin po roku späť na okruh SLOVAKIA RING. Spolu s majestátnymi pretekárskymi ťahačmi zažijú diváci u nás aj monoposty formuly 1.

Čítať celý článok
Csm ETRC 2019 DM1988x1403 logo fd4a0dbc9b

Majstrovstvá Európy preteky ťahačov na okruhu SLOVAKIA RING

Jedno z vrcholných podujatí motoristickej sezóny na okruhu SLOVAKIA RING prichádza začiatkom júla: FIA Majstrovstvá Európy preteky ťahačov (FIA ETRC) ako OMV MaxxMotion TRUCK RACE OF SLOVAKIA spoja obrovské, vyše päťtonové pretekárske ťahače so svetom najrýchlejších formúl na svete v podobe seriálu Maxx Formula.

Čítať celý článok
Csm 24h ciklo 2019 DM1988x1403 f18685ef76

Cyklistika aj kolieskové korčule ovládnu SLOVAKIA RING

Stúpajúce teploty lákajú von mnoho rekreačných športovcov. Okruh SLOVAKIA RING privíta opäť po roku najväčší cyklomaratón u nás - 24h SLOVAKIA RING Cycling Race. Ešte pred ním sa k slovu dostanú aj "inline" korčuliari.

Čítať celý článok
Csm logo skc b243d47c01

Pri okruhu SLOVAKIA RING vyrastá nové motokárové centrum

Automotodróm SLOVAKIA RING pri Orechovej Potôni sa čochvíľa opäť rozrastie o nový komplex. Tentokrát to bude dlhoočakávané profesionálne motokárové centrum s vonkajšou traťou a bohatou infraštruktúrou.

Čítať celý článok
Timthumb 4

Pretekárske ťahače FIA ETRC odštartovali novú sezónu

Majstrovstvá Európy preteky ťahačov na okruhu (FIA ETRC) prídu toto leto na okruh SLOVAKIA RING už po tretíkrát. Štvoro napínavých pretekov doplní počas víkendu 6. a 7. júla aj seriál s originálnymi monopostami F1 - MAXX Formula.

Čítať celý článok
Csm maxx formula 7 0741ecf1bb

Preteky MAXX Formula aj s legendárnymi monopostami F1 mieria na SLOVAKIA RING!

Monoposty viacerých kategórií vrátane legendárnej Formuly 1 sa už čoskoro ukážu na našom prvom permanentnom okruhu SLOVAKIA RING. Stane sa tak počas víkendu Majstrovstiev Európy pretekov ťahačov na okruhu (FIA ETRC), ktorý okrem skvelých súbojov týchto obrov ponúkne aj skvosty histórie kráľovskej triedy motoristického športu.

Čítať celý článok
Csm REN1688 44c2867518

Svetové šampionáty spoznali na SLOVAKIA RINGU svojich víťazov

Unikátna premiéra dvoch svetových seriálov predviedla cez víkend na SLOVAKIA RINGU sériu dramatických pretekov. Lámali sa dokonca aj doterajšie traťové rekordy.

Čítať celý článok
Csm 20190509 MJ SVK Slovakia Ring H 2 bfeefa6561

Hviezdy cestovných automobilov prehovorili na tlačovej konferencii

Bratislava, 9. máj 2019 - Dnešná tlačová konferencia k podujatiu Races of Slovakia v Bratislave predstavila okrem iného aj štyroch špičkových pretekárov WTCR - Svetového pohára cestovných automobilov. Tí sa ukážu na okruhu SLOVAKIA RING už v zajtrajších meraných tréningoch.

Čítať celý článok
Csm wtcr 2019 DM1988x1403 602c4186f8

Slovensko cez víkend stredobodom svetového športu

Jeden z absolútnych vrcholov motoristickej sezóny na Slovensku je tu: WTCR - FIA Svetový pohár cestovných automobilov a Majstrovstvá sveta vytrvalostné preteky cestných motocyklov FIM EWC pomaly rozkladajú svoje stany na okruhu SLOVAKIA RING pri Orechovej Potôni.

Čítať celý článok
Aktakcie dm

Sprievodný program počas WTCR a EWC Races of Slovakia

Okruh SLOVAKIA RING privíta už tento týždeň (9.-12. mája) dva významné svetové šampionáty: WTCR - FIA Svetový pohár cestovných automobilov a Majstrovstvá sveta vytrvalostné preteky cestných motocyklov FIM EWC. Zatiaľ čo cestovným autám patrí piatok a nedeľa, motocykle sa postarajú o akciu vo štvtok a v sobotu. Počas víkendu čaká na návštevníkov samozrejme zaujímavý sprievodný program.

Čítať celý článok
Nicky Catsburg 243x300 jpg

"Čo pre mňa znamená SLOVAKIA RING" - očami jazdcov WTCR

WTCR - FIA Svetový pohár cestovných automobilov navštívi budúci víkend okruh SLOVAKIA RING po druhýkrát v histórii. Jeho predchodca Majstrovstvá sveta FIA WTCC boli našou stálicou v rokoch 2012-2016. Súčasní pretekári svetových cestovných vozidiel povedali o našom okruhu toto.

Čítať celý článok
Csm 6005ae76554718e1c5d39dd07976528e 8e60313541

FIA Svetový pohár cestovných vozidiel u nás už o týždeň!

Len jeden týždeň nás delí od historicky druhého podujatia WTCR - FIA Svetového pohára cestovných vozidiel na automotodróme SLOVAKIA RING. Počas jedného víkendu 10.-12. mája zažijeme s touto svetovou elitou aj najlepších vytrvalostných jazdcov motocyklov FIM EWC, počas 8 Hours of SLOVAKIA RING.

Čítať celý článok
Autosalon19 670x327

Bratislavský AUTOSALON – silnejší a štýlovejší, než kedykoľvek predtým

Automobily plné nových technológií a inovatívneho dizajnu, najočakávanejšie novinky a skvelá automobilová show – prestížny AUTOSALON sa po roku do bratislavskej Incheby vracia ešte silnejší a štýlovejší, než v predchádzajúcich ročníkoch, ktoré lámali rekordy v počtoch zúčastnených značiek a výstavných premiér. Od 30. 4. do 5. 5. sa návštevníkom predstaví 50 automobilových značiek, ktoré prinášajú takmer 60 slovenských výstavných premiér, ale aj stredoeurópsku výstavnú premiéru. Jednou z noviniek aktuálneho ročníka bude predstavenie najnovšieho modelu „lietajúceho auta“ – AeroMobilu.

Čítať celý článok
Porsche

Alpe Adria, Power fest aj preteky Porsche už najbližšie na okruhu SLOVAKIA RING

Automotodróm SLOVAKIA RING sa už intenzívne pripravuje na "supervíkend" medzinárodných šampionátov cestovných vozidiel WTCR a motocyklov EWC (9.-12.5.). Akcia na našom prvom permanentnom okruhu však ponúkne predtým niekoľko zaujímavých podujatí.

Čítať celý článok
Csm wtcr 2019 DM1988x1403 602c4186f8

Majstrovstvá sveta EWC počas "supervíkendu" na SLOVAKIA RINGU

SLOVAKIA RING sa pred dvomi rokmi zaradil k svetovo uznávaným a nesmierne populárnym podujatiam ako Bol d'Or, 24 Heures Motos, či Suzuka 8 Hours. Počas 8 až 24-hodinových pretekov dostanú technika aj jazdci skutočne zabrať. Slovensko tu má svoje celoročné zastúpenie s tímom Maco Racing, no priamo u nás štartujú pravidelne ďalší Slováci.

Čítať celý článok
Csm REN2699 3acee0f7d7

Svetové šampionáty u nás už o mesiac!

Historicky druhá sezóna WTCR - FIA Svetového pohára cestovných automobilov nedávno odštartovala v Maroku. Pokiaľ sa vám páčil uplynulý ročník, tak tento si určite zamilujete! Spolu s Majstrovstvami sveta vytrvalostnými pretekmi cestovných motocyklov FIM EWC k nám prichádza táto svetová liga už 10. až 12. mája.

Čítať celý článok
Csm MTR0299 fdfc3aeea7

Relykros úspešne odštartoval 10. sezónu SLOVAKIA RINGU

Okruh SLOVAKIA RING ponúkol uplynulý víkend skvelý motoršport: FIA CEZ OMV MaxxMotion Rallycross odštartoval 10. jubilejnú sezónu v živote nášho prvého permanentného autodrómu.

Čítať celý článok
Csm REN2471 6ec6d41e1f

Relykros štartuje už tento víkend, registrovaných je už 139 pretekárov

Tento víkend sa otvoria brány jubilejnej 10. sezóny okruhu SLOVAKIA RING. Odštartuje ju opäť Stredoeurópska trofej FIA v relykrose.

Čítať celý článok
Csm D6 B7965 39201ed8c0

FIA CEZ OMV MaxxMotion Rallycross prichádza na SLOVAKIA RING

Scéna medzinárodného motoristického športu naštartovala svoje motory už takmer všade. Teraz je rad aj na Slovensku: posledný marcový víkend odpáli 10. sezónu SLOVAKIA RINGU Stredoeurópska trofej FIA v relykrose.

Čítať celý článok
Csm REN2714 a7ac26b94b

10. sezóna okruhu SLOVAKIA RING odštartuje relykrosom

FIA CEZ OMV MaxxMotion Rallycross je predovšetkým podujatie Stredoeurópskej trofeje FIA v relykrose (FIA CEZ), no predstavia sa tu tiež národné šampionáty Slovenska, Maďarska a Česka. Relykros už nie je pre našinca neznámy pojem. Preteky odštartujú na mierne prerobenej trati o dĺžke 1400 metrov (1425 m spolu s "Joker" kolom), ktorú z 38 % tvorí nespevnený povrch - tzv. šotolina, a 62 % asfalt - teda časť rýchlostnej dráhy.

Čítať celý článok
Csm 24 cycling logo color bez pozadia c404339a31

Najväčší cyklomaratón na SLOVAKIA RINGU s novou triedou

Autodróm SLOVAKIA RING organizuje každoročne najväčší cyklomaratón na Slovensku a najbližší ročník predstaví tiež samostatnú kategóriu pre jednotlivcov.

Čítať celý článok
Csm podujatia 2019 A1 sk 18e140b0c3

SLOVAKIA RING predstavuje sezónu 2019

Prvý permanentný pretekársky autodróm na Slovensku okruh SLOVAKIA RING predstavuje program svojej jubilejnej desiatej sezóny. V roku 2019 nebudú chýbať ani dva svetové šampionáty, a to v rovnaký víkend!

Čítať celý článok
Csm REN8389 71d69d4009

AUTO SHOW ovládol opäť majster rely

Netradične príjemné "babie leto" privítalo začiatkom novembra na okruhu SLOVAKIA RING až 78 štartujúcich posádok exhibičnej Auto Show.

Čítať celý článok
Csm 5 T3 T2661 bd20cffa0f

AUTO SHOW na SLOVAKIA RINGU už tento víkend

Podujatie KESKOMOBILE AUTO SHOW 2018 na okruhu SLOVAKIA RING ponúkne už tento piatok a sobotu skvelé autá a najlepších jazdcov Česka, Slovenska, ale aj Poľska. Táto "rely šou" tradične uzavrie slovenskú motoristickú sezónu. A bude sa na čo pozerať.

Čítať celý článok
Csm 5 T3 T2356 b74c17af8f

KESKOMOBILE AUTO SHOW 2018 odhaľuje trate

Presne týždeň ostáva do uzávierky prihlášok na posledné slovenské automobilové podujatie, ktorým už po deviatykrát v rade bude AUTO SHOW na SLOVAKIA RINGU. Samotné preteky odštartujú v sobotu 3.11.2018 o 9h.

Čítať celý článok
Csm 5 T3 T2176 83310ea5f0

AUTO SHOW na SLOVAKIA RINGU uzavrie motoristickú sezónu

Koniec motoristickej športovej sezóny na Slovensku patrí už tradične exhibičnej AUTO SHOW na okruhu SLOVAKIA RING. 2. a 3. novembra privítajú už po deviatykrát zimnú prestávku špičky všetkých disciplín.

Čítať celý článok
Csm autoshow logo inv aba9d0d80f

Registrácia na KESKOMOBILE AUTO SHOW 2018 v plnom prúde.

Už iba necelý mesiac ostáva do štartu posledného slovenského podujatia automobilového športu, KESKOMOBILE AUTO SHOW 2018. Exhibičná rely, ktorá odštartuje v dňoch 2. – 3.11.2018 na SLOVAKIA RINGU má za sebou prvú vlnu prihlasovaní a registrácia ďalších posádok je v plnom prúde.

Čítať celý článok
Csm OMV07 959fc1a59b

OMV vzdeláva vodičov, ako si naplno užiť jazdu na pretekárskom okruhu

OMV v spolupráci s TopSpeed.sk prináša sériu edukačných videí Vodiči si osvoja základy bezpečnosti na ceste, naučia sa ako správne brzdiť či nájsť ideálnu stopu na pretekárskom okruhu Víťazi facebookovej súťaže si mohli svoje šoférske umenie vyskúšať na okruhu SLOVAKIA RING

Čítať celý článok
Csm 41667344 332679624135364 3831824999488946176 n 97c130988a

SLOVAKIA RING predstavil nových šampiónov na Cene Slovenska

Uplynulý víkend sa na okruhu SLOVAKIA RING niesol v znamení motocyklového sviatku: Cena Slovenska preteky cestných motocyklov predstavili nových šampiónov Slovenska.

Čítať celý článok
Test SMF 2018 04

Cena Slovenska motocyklov prichádza opäť na SLOVAKIA RING

Priaznivci rýchlych motocyklov zažijú onedlho na SLOVAKIA RINGU svoj sviatok: prichádza k nám tradičná Cena Slovenska preteky cestných motocyklov, a to spolu so stredoeurópskym pohárom Alpe Adria Championship.

Čítať celý článok
Csm REN2702 c6343711b7

Veľká cena SR ponúkla sériu napínavých pretekov

OMV MaxxMotion Veľká cena Slovenska preteky automobilov na okruhu má za sebou deviaty ročník na SLOVAKIA RINGU. Trofeje si rozdali tí najlepší zóny strednej Európy, národných šampionátov aj seriálu ESET V4 Cup.

Čítať celý článok
Csm DJI 0005 33bf684348

Veľká cena SR už tento víkend!

OMV MaxxMotion Veľká cena Slovenska preteky automobilov na okruhu prichádza na SLOVAKIA RING už v týchto dňoch. Po úvodných testovacích dňoch začína tento piatok veľká akcia.

Čítať celý článok
Csm vertikal logo mm vcsr a3a8cfb455

Veľká cena SR na novom variante okruhu SLOVAKIA RING!

Blíži sa jedno z najdôležitejších motoristických podujatí u nás - OMV MaxxMotion Veľká cena Slovenska preteky cestných automobilov na okruhu. Tentokrát však s významnou zmenou: odjazdí sa na novom variante okruhu s novou šikanou.

Čítať celý článok
Csm horizontal logo mm vcsr 4c5eebb43e

Veľká cena Slovenska čoskoro na SLOVAKIA RINGU

Tradičný vrchol motoristickej sezóny na SLOVAKIA RINGU predstavuje OMV MaxxMotion Veľká cena Slovenska preteky automobilov na okruhu (17.-19.8.). Z tuctov odjazdených ročníkov bude tento deviatym na našom prvom permanentnom autodróme pri Orechovej Potôni. Návštevníkov čaká opäť nabitý program a rozmanité pretekárske stroje.

Čítať celý článok
Csm D6 B2713 d23b9b9078

SLOVAKIA RING ponúkol najväčšiu pretekársku šou

Troje pretekov cestovných automobilov a štvoro pretekov ťahačov ponúkli tento víkend nabitým tribúnam SLOVAKIA RINGU množstvo skutočne napínavej akcie.

Čítať celý článok
Csm 03718006 FF 3631 87fdea6189

Najväčšia šou na SLOVAKIA RINGU už tento víkend!

Najväčšie motoristické divadlo roka je tu! Autodróm SLOVAKIA RING privíta už tento víkend 13. až 15. júla WTCR - FIA Svetový pohár cestovných automobilov spolu s Majstrovstvami Európy ťahačov (FIA ETRC). O divácku zábavu sa postará nevídaný sprievodný program.

Čítať celý článok
Csm MG 0722 ff6ccdd578

Pretekárske ťahače mieria na Slovensko!

Tento víkend privíta okruh SLOVAKIA RING pri Orechovej Potôni najväčší motoristický sviatok sezóny: WTCR - FIA Svetový pohár cestovných automobilov v spojení s Majstrovstvami Európy FIA ETRC zažije Slovensko už 14. a 15. júla. Tak ako WTCR, aj ťahače majú za sebou už niekoľko vzrušujúcich podujatí.

Čítať celý článok
Csm 03718006 FF 3543 b91cc3e526

Slováci na štarte Svetového pohára WTCR na SLOVAKIA RINGU

Slovensko bude mať svoje zastúpenie počas pretekov WTCR - FIA Svetového pohára cestovných automobilov na okruhu SLOVAKIA RING (14. a 15. júla). Chýbať nebude napríklad čerstvý víťaz pretekov v Portugalsku - Maťo Homola.

Čítať celý článok
Csm REN7753 dd5ba8a6e9

Skúška výdrže na cyklistických 24 hodín SLOVAKIA RINGU

Najväčší cyklistický maratón na Slovensku - 24h SLOVAKIA RING Cycling Race má za sebou ďalší mimoriadne úspešný ročník. S priazňou i nepriazňou počasia na 5922-metrovej trati bojovalo až 366 cyklistov.

Čítať celý článok
Csm DEFLOGO FIA CIRCUITLICENCE GRADE2 LANDSCAPE RGB POS d2d88c3565

SLOVAKIA RING získal vyššiu okruhovú licenciu!

Prvý permanentný autodróm na Slovensku okruh SLOVAKIA RING získal v uplynulých dňoch novú okruhovú licenciu FIA II. kategórie. Otvára to možnosti k novým seriálom.

Čítať celý článok
Combo logo

Majstrovstvá Európy ťahačov na SLOVAKIA RINGU

Majstrovstvá Európy ťahačov FIA ETRC prichádzajú 13. až 15. júla na okruh SLOVAKIA RING ako OMV MaxxMotion TRUCK RACE OF SLOVAKIA. Po minuloročnej premiére uvidíme tentokrát ťahače spolu so Svetovým pohárom cestovných automobilov - FIA WTCR.

Čítať celý článok
Vizu s logom

Dvadsaťštyri hodín na bicykli so stovkami pretekárov

Pretekársky okruh SLOVAKIA RING býva tradične miestom jedných z absolútne najväčších cyklistických pretekov na Slovensku: 24h SLOVAKIA RING Cycling Race. Skupiny aj jednotlivci tu rok po roku lámu nové rekordy.

Čítať celý článok
Combo logo 1

SLOVAKIA RING uvádza Svetový pohár WTCR!

Pretekársky okruh SLOVAKIA RING pri Orechovej Potôni nedávno avizoval návrat cestovných špeciálov, ktoré sa predstavia spolu s Majstrovstvami Európy ťahačov FIA ETRC 14. a 15. júla 2018. Svetový pohár cestovných automobilov - FIA WTCR k nám prichádza po ročnej odmlke, ako Race of Slovakia.

Čítať celý článok
Csm REN0743 d9ba8f3a2d

SLOVAKIA RING ohlasuje nečakaný supervíkend ETRC a WTCR!

Toto leto k nám prichádza veľké, skutočne nečakané prekvapenie! Na okruh SLOVAKIA RING mieri vzácny hosť: Svetový pohár cestovných vozidiel WTCR - FIA World Touring Car Cup, pokračovateľ svetového šampionátu WTCC. Seriál sa u nás predstaví spolu s Majstrovstvami Európy ťahačov FIA ETRC (European Truck Racing Championship).

Čítať celý článok
Csm REN1059 5a7fadde7e

Preteky 8H SLOVAKIA RING vyhral YART

Nádherné a dramatické preteky priniesol 2. ročník pretekov 8H SLOVAKIA RING, ktorý bol zároveň 3. kolom FIM Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov motocyklov (EWC). Po tuhom boji ho napokon vyhral tím YART – Yamaha v zložení Broc Parkes (AUS), Marvin Fritz (GER) a Max Neukirchner (AUT).

Čítať celý článok
Csm REN0214 e3ef891f66

FIM EWC 8h of SLOVAKIA RING má víťazov!

Preteky FIM EWC 8 Hours of SLOVAKIA RING 2018 poznajú svojich víťazov.

Čítať celý článok
Csm D6 B1071 9f8513ca77

Štart pretekov FIM EWC posunutý o 2 hodiny skôr

Majstrovstvá sveta vytrvalostných pretekov motocyklov FIM EWC predstavili na tlačovej konferencii v bratislavskom hoteli DoubleTree by Hilton zaujímavé mená a nádhernú trofej za víťazstvo v pretekoch 8H SLOVAKIARING. Z dôvodu technických a organizačných zmien sa sobotňajší štart posúva zo 14:30 na 12:30.

Čítať celý článok
Csm ASF 9561 ad4dcde51a

Majstrovstvá sveta na SLOVAKIA RINGU sú späť!

Celkovo 34 posádok je už v zákulisí Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov motocyklov FIM EWC na okruhu SLOVAKIA RING. Víkend vrcholí v sobotu 12. mája pretekmi 8 Hours of SLOVAKIA RING.

Čítať celý článok
Csm ASF 0021 c0cac7b33f

SLOVAKIA RING prinesie napínavé majstrovstvá sveta

Preteky 8 Hours of SLOVAKIA RING budú tretím podujatím sezóny Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov motocyklov FIM EWC 2017-18. Spolu s nimi sa 10.-12. mája predstavia aj Majstrovstvá sveta sajdkár.

Čítať celý článok
Csm ASF 0027 3725e69652

Veľké motocyklové majstrovstvá sveta mieria na Slovensko!

Okruh SLOVAKIA RING pri Orechovej Potôni privíta už čoskoro jedno z najvýznamnejších športových podujatí na Slovensku: Majstrovstvá sveta vytrvalostných pretekov motocyklov FIM EWC, ako aj premiéra Majstrovstiev sveta sajdkár prichádzajú 10.-12. mája. Pripomeňme si preto priebeh aktuálnej sezóny FIM EWC.

Čítať celý článok
1e9a561f 0e81 4050 a9ad 39b5b4b6f2f2

Fenomenálny víkend FIM EWC aj so sajdkárami

Sajdkáry: toto zvláštne divadlo si získalo nesmiernu popularitu už v dávnejšej minulosti u našich českých susedov. FIM Sidecar World Championship sú oficiálne Majstrovstvá sveta sajdkár. Sú tiež jediný motocyklový šampionát, ktorý funguje súvisle od svojho vzniku v roku 1949. A teraz prichádza priamo k nám na SLOVAKIA RING. Je súčasťou veľkého víkendu Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov (FIM EWC).

Čítať celý článok
Csm 5961 26062017 8 H SLOVAKIARING RACE 7f4098d123

FIM EWC na SLOVAKIA RINGU aj s Majstrovstvami sveta sajdkár

Majstrovstvá sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov (Endurance World Championship - FIM EWC) sú kráľovskou triedou okruhových pretekov motocyklov na 8 a 24 hodín. Spolu s MotoGP a FIM Superbike World Championship patria do najvyššej ligy oficiálnych majstrovstiev sveta. Okruh SLOVAKIA RING ich privíta už po druhýkrát. Tentokrát i s obľúbenými sajdkárami.

Čítať celý článok
Csm REN2612 f91988f9ef

Relykros priniesol opäť akciu

Podujatie FIA CEZ OMV MaxxMotion Rallycross otvorilo tento víkend deviatu motoristickú sezónu okruhu SLOVAKIA RING.

Čítať celý článok
Csm REN2012 bf0248aeca

Stredoeurópski majstri v relykrose na SLOVAKIA RINGU už tento víkend!

Motoristická sezóna 2018 na okruhu SLOVAKIA RING otvára svoje brány už tento víkend 24. a 25. marca s FIA CEZ OMV MaxxMotion Rallycross. Stredoeurópska špička sa tu opäť pobije o cenné trofeje, ako aj o priazeň divákov.

Čítať celý článok
Csm BA100 18 1988x1403 cc1c855549

Bike Attack 100 - nedeľné cyklistické preteky pre nepriazeň počasia preložené!

Začiatok cyklistickej sezóny 18. marca na SLOVAKIA RINGU v podobe pretekov na 100km sa odkladá. Dôvodom je nepriaznivá predpoveď počasia spojená s výrazným ochladením a snehovými prehánkami. Po dohode s rozhodcami Slovenského zväzu cyklistiky sa tak podujatie presúva na koniec marca, 31.3.2018.

Čítať celý článok
Csm RX 2110 2146 5a7eee0a49

Sezónu otvára OMV MaxxMotion Rallycross

Deviata sezóna na našom prvom pretekárskom okruhu sa začne poriadne zostra. Tvrdé a nekompromisné súboje stredoeurópskej relykrosovej špičky sú už stabilnou súčasťou kalendára SLOVAKIA RINGU.

Čítať celý článok
Csm podujatia 2018 A4 e51343d0c0

Blíži sa štart deviatej sezóny okruhu SLOVAKIA RING!

Dlhé zimné čakanie na štart novej motoristickej sezóny je takmer na konci. Prvý permanentný pretekársky okruh SLOVAKIA RING ponúkne opäť množstvo divácky atraktívnych podujatí.

Čítať celý článok
Csm REN2415 deb70e7177

Sezóna šampiónov na SLOVAKIA RINGU

Autodróm SLOVAKIA RING priniesol uplynulú sezónu množstvo zaujímavých medzinárodných i národných podujatí. Predstavili sa tu talentovaní pretekári, z ktorých si tí najlepší nedávno odniesli majstrovské tituly.

Čítať celý článok
Csm 5 T3 T1346a b92ace8ae4

KESKOMOBILE AUTO SHOW skvelou bodkou za sezónou

Sezóna 2017 v motoristickom športe na Slovensku je za nami. Posledným podujatím bola voľná automobilová súťaž rely KESKOMOBILE AUTO SHOW SLOVAKIA RING. V zaujímavom zápolení napokon vyhral Poliak Grzegorz Grzyb.

Čítať celý článok
Csm autoshow logo2017 d4e21d844a

KESKOMOBILE AUTO SHOW s veľmi zaujímavými menami na štarte

Záverečné podujatie motoristickej sezóny na okruhu SLOVAKIA RING ponúkne divákom zaujímavý motoršport. Na trať atraktívnych rýchlostných skúšok, ktoré budú takmer celé viditeľné z tribúny, sa vydajú aj veľmi zaujímavé mená.

Čítať celý článok
Vizu v2

Sezónu na SLOVAKIA RINGU ukončí Auto Show

Prvý permanentný autodróm na Slovensku - okruh SLOVAKIA RING, ukončí svoju bohatú tohtoročnú sezónu s tradičnou rely-šou.

Čítať celý článok
Csm RX 2110 1831 d59cb7e4d5

Relykrosový tanec v daždi rozhodol o víťazoch FIA CEZ Trophy

Relykrosová FIA Trofej Zóny strednej Európy otvorila aj uzavrela svoju sezónu na SLOVAKIA RINGU. Po marcovom štarte sme na konci októbra spoznali víťazov v ťažkých pretekoch FIA CEZ OMV MaxxMotion Rallycross SLOVAKIA RING na dažďom zmáčanej trati.

Čítať celý článok
Dm RC

Relykros na SLOVAKIA RINGU už tento víkend

FIA CEZ OMV MaxxMotion Rallycross prichádza na okruh SLOVAKIA RING ako jedno z posledných tohtoročných vrcholových podujatí. Už 21. a 22. októbra sa dozvieme mená víťazov prestížnej Stredoeurópskej trofeje FIA (FIA CEZ).

Čítať celý článok