Pretekársky okruh si môže okrem profesionálnych tímov vyskúšať aj bežná verejnosť. V rámci voľných jázd AUTO je k dispozícii kompletné zabezpečenie na dráhe a zajazdiť si môžete či už na vlastnom aute, alebo na niektorom prenajatom. Kúpiť voľnú jazdu si môžete cez eshop alebo priamo na mieste, registrácia vopred nie je nutná. Ak si vyberiete niektoré auto z našej požičovne, rezervácia vozidla vopred je nutná.

Ak ste u nás ešte nikdy nejazdili, musíte absolvovať povinné jednorázové školenie o bezpečnosti pohybe na dráhe. Povinnosť absolvovať školenie sa vzťahuje na jazdy pre verejnosť na vlastných autách a motocykloch, ako aj na autách, ktoré vám vieme prenajať. Školenie je jednorazové, začína sa spravidla hodinu pred voľnými jazdami. Po jeho absolvovaní obdržíte kartičku RACER CARD, ktorá vás oprávňuje k jazde na okruhu a preukazujete sa s ňou pri všetkých nasledujúcich jazdách na okruhu.

Hodiny pre verejnosť sú určené pre amatérov a bežnú verejnosť. Pre pretekárske tímy, upravené špeciály a profesionálov sú určené vybrané testovacie dni

Aktuálne termíny pre voľné jazdy nájdete vždy v sekcii KALENDÁR, využiť jazdy môžete počas sezóny v mesiacoch apríl až október.

Produkt
Cena
Jazda na vlastnom automobile 30 minút
40 € s DPH
Zapožičanie bezpečnostnej prilby
10 € s DPH
Hygienický návlek - kukla pod prilbu
2 € s DPH
Transpondér - večerné voľné jazdy
5 € s DPH
Transpondér - celodenné voľné jazdy
15 € s DPH
Sezónna permanentka auto
1 200 € s DPH
Okruhová škola
250 € s DPH
  • V automobiloch je povinnosť používať prilbu. Ak nemáte vlastnú, dá sa u nás požičiať za poplatok 10 €. Povinnosť mať prilbu sa vzťahuje na vodiča aj spolujazdca. Pod prilbu patrí hygienický návlek - kukla, ktorú je možné si u nás tiež zakúpiť za 2 €.
  • Transpondér - zariadenie na meranie času. Vhodné pre tých, ktorí chcú mať prehľad o svojich najazdených časoch. Výsledky si budete môcť pozrieť aj on-line v mobilnej aplikácii SPEED HIVE
  • Pri jazde na vlastnom automobile musí byť automobil vo vyhovujúcom technickom stave
  • Automobil musí mať vpredu pred a počas jazdy namontované ťažné oko, aby mohol byť v prípade potreby z dráhy čo najrýchlejšie odtiahnutý
  • Účastníkom jazdy nemôžu byť osoby mladšie ako 18 rokov!
  • Vo vozidle je povolený len vodič a predný spolujazdec, obaja musia mať po celý čas bezpečnostné pásy a ochranné prilby!

Okruhová škola

Netrúfate si na okruh sám? Pripravili sme pre vás kurz okruhovej školy zameraný na osvojenie správnej techniky jazdenia a zlepšenia jazdných zručností vodiča nielen na pretekárskom okruhu, ale aj v bežnej premávke. Veľa šoférov bojuje celý život s vlastnými zlozvykmi z každodenného jazdenia. Tu ich naučíme, čo robia nesprávne, a ako sa zlozvykov zbaviť. Patrí k nim napríklad zlý posed za volantom, chaotické zaobchádzanie s plynom a brzdou, nesprávne časovanie radenia, nesprávne držanie volantu, či chybné nájazdy a výjazdy zo zákrut a samozrejme mnoho ďalšieho. To všetko však môže ovplyvniť nielen plynulosť premávky, ale aj jej bezpečnosť. Správne zvládnutie všetkých týchto faktorov a ich synchronizácia sú vlastne základom každého pretekára.

Faktor bezpečnosti je pre nás nanajvýš dôležitý. Preto je dôležitou súčasťou kurzu aj bezpečnostné školenie, aby vás na trati nič neprekvapilo. Vrátane signalizácie traťových maršálov, či bezpečné predbiehanie, resp. púšťanie rýchlejších áut.

Zároveň sa dokonale zoznámite s okruhom SLOVAKIA RING a vysvetlíme vám charakteristiku jednotlivých zákrut a úsekov.

Galéria

Pripravený na jazdu?

kontakt

SRA WWW Race off
RACE OFFICE
Jazdy pre verejnosť SLOVAKIA RING