Vojenské múzeum a stála expozícia vojenskej historickej techniky sa nachádza pri off-road areáli pretekárskeho okruhu SLOVAKIA RING. Návštevníci tu môžu obdivovať už múzejné kusy výzbroje prevažne česko-slovenskej ľudovej armády. Na obdiv je vystavená pásová a kolesová technika v podobe tankov T34, T55, T72, vozidiel Tatra 813, KRAZ 255, húfnic, diel, kanónov, obrnených transportérov, ale aj stíhačky či bojových vrtuľníkov. Vybrané modely techniky sú v perfektnom stave a stále funkčné aj pre prípadné jazdy.

Otváracie hodiny

  • Od 7.4.2023 do 29.10.2023 je múzeum pre verejnosť otvorené každú sobotu a nedeľu od 11:00h do 19:00h. Počas letných prázdnin je otvorené každý deň okrem pondelka, vrátane sviatkov. Návštevu múzea počas riadnej otváracej doby nie je potrebné nijako vopred nahlasovať.
  • V prípade záujmu o komentovanú prehliadku pre skupiny do 40 osôb sa informujte na: muzeum@slovakiaring.sk. Čas prehliadky je /len v prípade skupinovej komentovanej prehliadky/ možné dohodnúť aj mimo riadnych otváracích hodín, jednotná cena komentovanej prehliadky pre skupiny je 160.- EUR, maximálny počet osôb v jednej skupine je 40.

Parkovanie a pohyb v areáli

Parkovanie je bezplatné, pri plote, v tesnej blízkosti múzea. Múzeum má bezbariérový vstup a pohyb po areáli. Prosím nevstupujte na obslužné cesty pretekárskeho okruhu a neprekračujte ochranné zvodidlá.

VSTUPNÉ

Dospelí a deti od 12 rokov
4 € s DPH
Dieťa (3-12 r.), Študenti (s platným preukazom ISIC, Euro 26)
3 € s DPH
Deti do 3 rokov
zdarma
Seniori, držitelia ZŤP preukazu (s platným preukazom), doprovod
3 € s DPH
Organizované skupiny s výkladom
160 € (do 40 osôb)

Kontakt

DSC6611
Ladislav CSUKÁS
Kurátor vojenského múzea

Galéria