Veľká cena SR už tento víkend!

Orechová Potôň, 18. august 2021 - Vyše 140 pretekárov zóny strednej Európy sa už tento víkend 20.-22. augusta pobije o cenné trofeje SLOVAKIA RINGU: OMV MaxxMotion Veľká cena Slovenska preteky cestných automobilov na okruhu je tu pre tímy, návštevníkov i TV divákov!

Veľká cena na SLOVAKIA RINGU prekračuje hranice našej krajiny: okrem dôležitých seriálov ESET a FIA CEZ (Stredoeurópska trofej FIA) tu pretekári a tímy bojujú o body do národných Majstrovstiev Slovenska, Česka, Maďarska, Slovinska, Chorvátska a Rakúska. A to všetko v mnohých divíziách a kategóriách. Akcia na trati tak neutíchne od rána do večera.

Prvé voľné tréningy začnú už tento piatok popoludní divíziou D2 s 12 juniorskými formulami. Diváci zažijú po roku naživo opäť akciu cez víkend, kedy sa predávajú vstupenky samostatne na sobotu a nedeľu. Lístky sú v predpredaji, ale aj na mieste v hlavnej pokladni okruhu. Vstup je pre každého aj mimo režimu OTP (očkovaný, testovaný, prekonaný Covid-19), počty sú však limitované podľa aktuálne platnej vyhlášky a určené pre tribúny A a B. Do paddocku majú vstup len účastníci podujatia a obmedzený počet divákov v režime OTP po zakúpení osobitého paddock vstupu k niektorej vstupenke na tribúnu.

Diváci sa môžu tešiť napríklad na vozidlá Porsche GT3 Cup, Mercedes AMG GT3, Audi R8 LMS GT3, BMW M6 GT3, Lamborghini Super Tropheo a mnohé ďalšie.

Chýbať nebudú ani sprievodné aktivity. Celodenné jazdy na motokárach sa tešia veľkej obľube v našom Slovenskom kartingovom centre. Otvorené bude tiež Vojenské múzeum a zvedavé motoristické oko určite poteší zraz veteránov pred hlavnou bránou okruhu počas soboty. Zvierací Malkia Park je samozrejme otvorený celoročne.

Množstvo kvalifikácií a šprintových pretekov (ale aj vytrvalostné) naprieč širokým spektrom automobilových kategórií sa tak dostanú k slovu počas OMV MaxxMotion Veľkej ceny Slovenska už tento víkend.

Vybrané preteky si navyše fanúšikovia budú môcť pozrieť naživo aj na sociálnej sieti YouTube.

Vstupenky aj ďalšie informácie nájdete na www.slovakiaring.sk.