26.6.2022, Orechová Potôň - Dobojované a skončené! Historicky prvé vytrvalostné 24h preteky v motokárach OMV MAXXMOTION 24H KARTING RACE OF SLOVAKIA poznajú svojich víťazov. V oboch vypísaných kategóriách dominovali tímy z Nemecka.

OMV MAXXMOTION 24H KARTING RACE OF SLOVAKIA odštartovali v sobotu 25.6 o 12.30h. O 24h neskôr sme spoznali mená víťazných tímov. V kategórii GOLD si prvenstvo odnáša nemecký tím Karthalle Witltich pred švajčiarskym tímov EIRITZ RACING SPORT a bulharským tímom KEB RACING.V kategórii PRO získalo prvenstvo opäť nemecké družstvo a to PF RACING tím pred druhými Slovákmi z Young & Wild tímu a tretím tímom KMRS RACING z Belgicka.

Víťazný nemecký tím PF RACING dominoval už od štartu, vyhral aj úvodnú kvalifikáciu a štartoval z prvého miesta. Celkovo, na trati dlhej 1172m variantu 1 a 1152m variantu 2 (ktoré sa po polnoci vymenili), najazdili 4 členovia tímu 1119 kôl, v rámci ktorých mali 30 zastávok v boxoch s povinným striedaním jazdcov. Druhí Slováci odjazdili nakoniec len o dve kolá menej s rovnakým počtom povinných zastávok v boxoch.

Celkovo sa vytrvalostných pretekov zúčastnilo 41 tímov, ktoré tvorilo 290 jazdcov z 15 krajín Európy. Promotérom podujatia a spoluorganizátorom bol bulharský tím Karting Events Bulgaria, ktorý má s organizovaním podobných pretekov dlhoročné skúsenosti v celej Európe. Pretekalo sa na identických motokárach SODI SR4 s výkonom 13k určených pre bežnú verejnosť.

Podobných pretekov pod hlavičkou SWS (Sodi World Series) sa môže zúčastniť hocikto, sú určené bežnej verejnosti a amatérom. V tomto prípade tvorili súťažný tím posádka v zložení 2-9 jazdcov, jedine čo pretekári potrebovali je vlastné oblečenie a ochranná prilba. O všetko ostatné sa postaral promotér s organizátorom podujatia.

Kratšie preteky SWS pre verejnosť a hlavne jednotlivcov sa v motokárovom centre na SLOVAKIA RINGU organizujú pravidelne, viac informácii je dostupných na stránke: https://slovakiaring.sk/sk/sod...