Objav nový svet motokár pomocou „Sodi World Series“ a zaži skutočné vzrušenie z amatérskych pretekov. Ak hľadáš zábavu, súťaženie a adrenalín, SWS sú to pravé pre Teba.

O čo ide?

SWS predstavuje sériu amatérskych pretekov pod hlavičkou jedného z najznámejších výrobcov motokár značky SODI, ktoré sa organizujú počas roka na 493 motokárových dráhach po celom svete.

Ako sa môžem zapojiť?

Preteky sú určené pre každého a zúčastniť sa možno ktoréhokoľvek z vypísaných pretekov na rôznych dráhach registrovaných na web stránke SWS. Jednotlivé preteky a informácie k nim spolu s prihlasovaním prebiehajú tiež cez túto stránku. Po úspešnej registrácií Ti bude pridelený jedinečný DIN (Driver Identifikation Number) a s ním sa registruješ do jednotlivých pretekov SWS po celom svete.

Aké sú kategórie pretekov?

  • JUNIOR CUP - šprint preteky jednotlivých jazdcov. Minimálny vek jazdca je 7 rokov a maximálny 14 rokov. Minimálna dĺžka pretekov je 8 minút. Do tohoto času sa nezarátavajú voľné tréningy a kvalifikácia.
  • SPRINT CUP - šprint preteky jednotlivých jazdcov. Minimálny vek jazdca je 15 rokov a vyššie. Minimálna dĺžka pretekov je 10 minút. Do tohoto času sa nezarátavajú voľné tréningy a kvalifikácia.
  • ENDURANCE CUP - vytrvalostné preteky teamov. Každý team musí mať minimálne 2. a maximálne 8 jazdcov. Je povolené, aby bol manažér teamu jeden z jazdcov. Minimálna dĺžka pretekov je 1 hodina (60 minút). Do tohoto času sa nezarátavajú voľné tréningy a kvalifikácia. Každý jazdec teamu musí byť zaregistrovaný pred pretekmi ako člen daného teamu. Minimálny vek jazdca je 15 rokov.

Potrebujem vlastnú motokáru na preteky, aké sú pravidlá?

Nie, jazdí sa výlučne na motokárach SODI z požičovne prevádzkovateľa. Môžeš tak na zvolenej dráhe trénovať koľko chceš, tieto časy sa do celkového hodnotenia nezapočítavajú. Podmienkou je bezplatná registrácia a vytvorenie profilu na web stránke SWS, kde sú uvedené aj všetky pravidlá. Za každé absolvované preteky a umiestnenie získavaš body do poradia, ktoré sú následne delené podľa zvolenej dráhy, krajiny, veku, pohlavia atď. Čím viac pretekov sa zúčastníš, tým väčšie šance na konečné umiestnenie máš.

Od kedy prebiehajú preteky a kedy sa vyhlasuje celkový víťaz?

Séria týchto pretekov trvá od mája do konca októbra a vrcholí veľkolepým finále v niektorej zo svetových motokárových dráh. Víťaz získava titul majstra sveta.

Kedy sa konajú a koľko stoja jedny preteky?

Aktuálne termíny nájdeš vždy v kalendári alebo aplikácii SKC. Štartovné a bližšie info o k pretekom je uvedené vždy pri prihlasovaní na webe SWS. Voľné jazdy a tréningy sa platia samostatne.

Prihlášky

Máš otázky?

https://slovakiaring.sk/assets/images/svg/placeholder.svg
Mátyás Koczó
Event manager Slovak Karting Center