TOTO JE VÁŠ ZAČIATOK. TOTO JE TO MINIMUM, ČO BY MAL ABSOLVOVAŤ KAŽDÝ JEDEN VODIČ!

Tu pochopíte, že auto je zbraň, že fyziku neoklamete a že ovládať auto vôbec nie je jednoduché, zvlášť v krízových situáciách. Nemusíte sa učiť na vlastných chybách, dá sa tomu predchádzať a možno vám naše kurzy raz zachránia život, alebo minimálne ušetria čas a financie pri oprave vozidla po nehode.


Tento základný 3h kurz je určený hlavne MLADÝM vodičom - držiteľom vodičského oprávnenia skupiny B - v platnosti ideálne aspoň jeden rok. Kurz zvládnu aj čerství držitelia vodičského oprávnenia, odporúčame však aspoň jednoročné vodičské skúsenosti pre čo najlepší efekt a zážitok. Vítaní sú aj vodiči a vodičky s menšou praxou, ktorí napríklad dlhšie nejazdili a potrebujú získať potrebné sebavedomie, spoznať svoje auto a samého seba.

O kurze

Kurz je zameraný na zvládnutie krízových situácií, predovšetkým na vlastnom aute. Jazdíme pomaly, jednotlivo a vždy pod dohľadom skúsených inštruktorov. V prípade záujmu o absolvovanie kurzu na našom vozidle (príplatok 90€ s DPH)* nás kontaktujte nižšie. Kurz je určený výlučne pre jednu osobu s jedným vozidlom! Pokiaľ by ste chceli absolvovať kurz vo dvojici, je nutné prísť na dvoch vozidlách - striedanie na jednom vozidle nie je z časového a organizačného hľadiska možné!

*Dostupnosť vozidiel na overenie

Cieľ kurzu

Spoznanie seba, vlastného auta a zvládnutie krízových situácií

Yaris1
Krízové brzdenie

Zabrzdenie na najkratšej dráhe pri rozdielnych povrchoch

Yaris2
Vyhýbanie sa

Vyhnutie sa náhodným prekážkam v rôznych rýchlostiach

Yaris3
Pôsobenie odstredivých síl

Prejazdy zákrutou

Yaris4
Rozbeh do kopca

Rozbeh do kopca so zníženou adhéziou

Priebeh kurzu

Kurz AUTO ŠTART trvá 3 hodiny a pozostáva:

  • z teoretickej prípravy vo výučbových priestoroch - účastníci sa oboznámia s prvkami správneho sedenia, držania volantu a udržania pozornosti počas šoférovania vozidla
  • z praktickej časti realizovanej na profesionálnom simulačnom cvičisku - tréning krízového brzdenia na zmiešaných povrchoch, vyhýbanie sa prekážkam v rôznych rýchlostiach a brzdenie zároveň, rozbeh do kopca so zníženou adhéziou, jazda zručnosti a slalom.
  • trénujeme na moduloch ROVINA a KOPEC

Absolvovanie kurzu AUTO ŠTART je výborným základom pre účasť na ďalších našich nadstavbových kurzoch - ŠTANDARD, ŠTANDARD PLUS či DYNAMIC.

Ora
Trvanie kurzu

3 hodiny
16:00-19:00 cez týždeň
09:00-12:00 cez víkend

Untitled
Teoretická príprava

1 hodina

Untit4led
Praktický tréning

2 hodiny

Ako sa prihlásiť na kurz?

Po zakúpení online poukážky si môžete vybrať niektorý z termínov priebežne dopĺňaných a uvedených v Kalendári. Platnosť poukážky je 1 rok od zakúpenia, kurzy organizujeme celoročne. Pri registrácii na kurz vyplníte svoje kontaktné údaje a vložíte identifikačné číslo zo zakúpenej poukážky. Všetky ďalšie inštrukcie a potvrdenie Vám prídu potom do zadaného emailu.

Pripravení na kurz?

Potrebujete poradiť?

https://slovakiaring.sk/assets/images/svg/placeholder.svg
Lucia Bilková
Office Manager Centrum bezpečnej jazdy

Galéria