kurz auto štandard plus nahrádza predchádzajúci kurz auto profi

KURZ JE URČENÝ UŽ SKÚSENÝM VODIČOM, KTORÍ SA CHCÚ NAĎALEJ ZLEPŠOVAŤ A ZVLÁDAŤ NÁROČNEJŠIE MANÉVRE. JE IDEÁLNY PRE ABSOLVENTOV KURZOV ŠTART A ŠTANDARD.

O kurze

Najkomplexnejší kurz v ponuke, ktorý dokonale odhalí vaše slabiny a zároveň ich pomôže odstrániť. Jeho cieľom je poskytnúť a naučiť zvládať všetky dostupné a simulovateľné krízové situácie. Vodič sa tu významne zdokonaľuje a spoznáva svoje vozidlo v hraničných situáciách.

Ideálnym adeptom je už skúsený vodič, čo má "čo to odjazdené", vodiči z povolania, taxikári alebo absolventi našich predošlých kurzov, ktorí chcú svoje zručnosti posunúť opäť na vyšší level.

Cieľ kurzu

Corolla1
Krízové brzdenie

Zabrzdenie na najkratšej dráhe pri rozdielnych povrchoch a rýchlostiach

Corolla2
Nedotáčavý šmyk

Šmyk predných kolies

Corolla3
Pretáčavý šmyk s väčšou intenzitou a s prekážkami

Šmyk zadných kolies

Corolla5
Aquaplaning

Zvládnutie aquaplaningu

Priebeh kurzu

Začiatok kurzu patrí teoretickej príprave, v rámci ktorej sa podrobnejšie rozoberajú brzdné dráhy v rôznych rýchlostiach a zmiešaných povrchoch, typoch pneumatík a ich vplyve na bezpečnosť. Samozrejmosťou je výklad správneho sedenia, držania volantu, práce s pohľadom a teoretické základy zvládnutia všetkých typov šmykov vrátane aquaplaningu.

Po teoretickej časti nasledujú praktické jazdy. Počas nich sa venujeme náročnejším krízovým situáciám. Jednou zo simulácií je napr. i vyvolanie pretáčavého šmyku s väčšou intenzitou, ktorú inštruktor zadá do riadiaceho počítača. Počas vyvolaného šmyku sa pridávajú aj ďalšie prekážky v náhodnom poradí, ktoré sa účastníci učia zvládať. Tento tréning je technicky náročnejší, preto je dôležité, aby boli vozidlá účastníkov v 100% technickom stave a hĺbka dezénu pneumatík bola minimálne 4mm.

V rámci praktickej časti sa využívajú všetky 4 moduly: ROVINA, KOPEC, KRUH, ODTRHOVÁ PLATŇA vrátane AQUAPLANINGOVEJ JAMY.

Na absolvovanie kurzu ŠTANDARD PLUS nie je potrebná účasť na predošlých kurzoch, hoci ich vždy odporúčame.

V závere kurzu zhodnotí inštruktor celý priebeh, účastníci vyjadria svoj názor a prínos do praxe a získavajú certifikát o absolvovaní kurzu bezpečnej jazdy.

V rámci kurzu sa poskytuje aj pitný režim a drobné občerstvenie.

Ora
Trvanie kurzu

09:00 – 16:00

Untitled
Teoretická príprava

09:00 – 10:30

Untitle2d
Obedová prestávka

11:30 – 12:30

Untit4led
Praktický tréning

10:30 – 11:30
12:30 – 16:00

Ako sa prihlásiť na kurz?

Po zakúpení online poukážky si môžete vybrať niektorý z termínov priebežne dopĺňaných a uvedených v Kalendári. Platnosť poukážky je 1 rok od zakúpenia, kurzy organizujeme celoročne. Pri registrácii na kurz vyplníte svoje kontaktné údaje a vložíte identifikačné číslo zo zakúpenej poukážky. Všetky ďalšie inštrukcie a potvrdenie Vám prídu potom do zadaného emailu.

Pripravení na kurz?

Potrebujete poradiť?

https://slovakiaring.sk/assets/images/svg/placeholder.svg
Lucia Bilková
Office Manager Centrum bezpečnej jazdy

Galéria