Náš najpredávanejší a najžiadanejší kurz v ponuke. Tento kurz odporúčame vodičom aspoň s dvojročnými praktickými skúsenosťami v premávke, alebo absolventom nášho základného kurzu ŠTART. Mladým vodičom odporúčame kurz ŠTART, ale pokiaľ sa chcú rýchlejšie zdokonaliť a majú už niečo odjazdené, radi ich uvítame aj na tomto kurze. Skúsenejším vodičom odporúčame kurz AUTO ŠTANDARD PLUS.

O kurze

Naučte sa brzdiť krízovo, vyhýbať sa náhodným prekážkam a zvládať šmyk. V rámci kurzu zistíte, že vozidlo je zbraň a ovládať ho vôbec nie je jednoduché, zvlášť v krízových situáciách. Jazdíte hlavne na vlastnom aute tak, aby ste spoznali jeho limity a limity samého seba. V prípade záujmu o absolvovanie kurzu na našom vozidle (príplatok 90€ s DPH)* nás kontaktujte nižšie. Pokiaľ by ste chceli absolvovať kurz vo dvojici, je nutné prísť na dvoch vozidlách - striedanie na jednom vozidle nie je z časového a organizačného hľadiska možné!

*Dostupnosť vozidiel na overenie

Cieľ kurzu

Zvládnutie štyroch krízových situácií

Corolla1
Krízové brzdenie

Zabrzdenie na najkratšej dráhe pri rozdielnych povrchoch

Corolla2
Vyhýbanie sa

Vyhnutie sa náhodným prekážkam

Corolla3
Nedotáčavý šmyk

Šmyk predných kolies

Corolla4
Pretáčavý šmyk

Šmyk zadných kolies

Priebeh kurzu

Štandardný kurz bezpečnej jazdy pozostáva z teoretickej prípravy vo výučbových priestoroch a z praktickej časti realizovanej na profesionálnom simulačnom cvičisku. Kurz sa začína privítaním účastníkov a počas audiovizuálnej teoretickej výučby formou vzájomnej diskusie sa vodiči oboznámia s technikou zvládnutia krízovej situácie na rovine a v zákrute, vysvetlia si princípy krízového brzdenia a manévrovania vozidla v zhoršených podmienkach, zadefinujú si možnosti zvládnutia nedotáčavého a pretáčavého šmyku, zistia, či za volantom sedia správne a pochopia aj následky pri dopravných nehodách. Po obednej prestávke/večeri čaká každého vodiča intenzívny praktický tréning na profesionálnom simulačnom cvičisku. Základom tréningu sú šmykové plochy, na ktorých nedochádza k opotrebeniu vozidla ani pneumatík! Pre každého vodiča individuálne prispôsobí inštruktor náročnosť jednotlivých cvičení priamo počas výučby z riadiaceho centra. V spojení s inštruktorom sú pomocou vysielačky, cez ktorú dostávajú pokyny a spätnú väzbu. Absolventi si vyskúšajú ako rastie brzdná dráha na rôznych povrchoch a pri rozdielnych rýchlostiach, ako sa správa vozidlo pri nedotáčavom a pretáčavom šmyku, aký je vplyv odstredivej sily vozidla v zákrute, prečo sú opodstatnené bezpečnostné pásy vo vozidle a iné. Veľký dôraz je kladený a zvládnutie nečakanej krízovej situácie a okamžitá (správna) reakcia vodiča. Po absolvovaní získa vodič väčšiu istotu pri vedení vozidla, bude vedieť predchádzať vzniku krízovej situácie a lepšie spozná technické možnosti svojho vozidla a hlavne samého seba.

V závere kurzu zhodnotí inštruktor celý priebeh, účastníci vyjadria svoj názor a prínos do praxe a získavajú certifikát o absolvovaní kurzu bezpečnej jazdy.

V rámci kurzu sa poskytuje aj pitný režim a drobné občerstvenie.

Ora
Trvanie kurzu

Variant I. 09:00 – 16:00
Variant II. 13:30 – 20:30

Untitled
Teoretická príprava

I. 09:00 – 11:30
II. 13:30 – 16:00

Untitle2d
Obedová prestávka/Večera

I. 11:30 – 12:30
II. 16:00 – 17:00

Untit4led
Praktický tréning

I. 12:30 – 16:00
II. 17:00 – 20:30

Ako sa prihlásiť na kurz?

Po zakúpení online poukážky si môžete vybrať niektorý z termínov priebežne dopĺňaných a uvedených v Kalendári. Platnosť poukážky je 1 rok od zakúpenia, kurzy organizujeme celoročne. Pri registrácii na kurz vyplníte svoje kontaktné údaje a vložíte identifikačné číslo zo zakúpenej poukážky. Všetky ďalšie inštrukcie a potvrdenie Vám prídu potom do zadaného e-mailu.

Pripravení na kurz?

Potrebujete poradiť?

https://slovakiaring.sk/assets/images/svg/placeholder.svg
Lucia Bilková
Office Manager Centrum bezpečnej jazdy

Galéria