AUTO DYNAMIC je kurz pre nadšencov šoférovania a dynamického jazdenia. Je určený pre všetkých vášnivých šoférov, ktorí majú vzťah k automobilizmu a ktorí sa chcú zdokonaliť v ovládaní svojho vozidla. Ideálnym adeptom je skúsený vodič aspoň s 5 ročnou praxou (nie však podmienkou).

Účasť na kurze nie je podmienená absolvovaním iných základných kurzov, odporúčame však absolvovanie kurzu ŠTANDARD pre čo najväčší prínos.

Cieľ kurzu

Gt86 2
Krízové brzdenie

Degresívne a krízové brzdenie

Gt86 1
Rýchlostná skúška

Apex zákruty

Gt86 3
Dynamika prejazdu zákrutou

Správna technika

Priebeh kurzu

Teoretická príprava trvá 60 minút, v rámci nej sa účastníci oboznámia so správnym sedením za volantom, držaním volantu, prácou s pohľadom a potrebnými rýchlymi reakciami. V rámci kurzu sa rozoberajú základné prvky rýchlej jazdy a vyhýbania sa prekážkam, degresívneho a krízového brzdenia, pojmy ako Apex, Moose test, či správna technika zvládania krízových situácií. Praktická časť je hlavne o dynamike jazdy na špeciálnej pripravenej zostave cvičiskovej dráhy. Dôležité sú tu pneumatiky vozidla, preto by malo byť každé vozidlo účastníka v 100% technickom stave.

Tento kurz sa jazdí výlučne mimo špeciálnych nízkoadhéznych (bielych) plôch a využíva sa len asfaltovú časť areálu. Kurz je vhodný hlavne pre športovejšie typy vozidiel*.
V závere kurzu zhodnotí inštruktor celý priebeh, účastníci vyjadria svoj názor a prínos do praxe a získavajú certifikát o absolvovaní kurzu bezpečnej jazdy.

V rámci kurzu sa poskytuje aj pitný režim a drobné občerstvenie.

*V prípade pochybností o vhodnosti vozidla nás kontaktujte

Ora
Trvanie kurzu

09:00 – 12:00

Untitled
Teoretická príprava

09:00 – 10:00

Untit4led
Praktický tréning

10:00 – 12:00

Ako sa prihlásiť na kurz?

Po zakúpení online poukážky si môžete vybrať niektorý z termínov priebežne dopĺňaných a uvedených v KALENDÁRI. Platnosť poukážky je 1 rok od zakúpenia, kurzy organizujeme celoročne. Pri registrácii na kurz vyplníte svoje kontaktné údaje a vložíte identifikačné číslo zo zakúpenej poukážky. Všetky ďalšie inštrukcie a potvrdenie Vám prídu potom do zadaného emailu.

Pripravení na kurz?

Potrebujete poradiť?

https://slovakiaring.sk/assets/images/svg/placeholder.svg
Lucia Bilková
Office Manager Centrum bezpečnej jazdy

Galéria