Šesťdesiatpäť prihlásených v prvom kole na Rally Slovakia Ring 2022

Úvodné kolo Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2022, 3. OMV MaxxMotion Rally SLOVAKIA RING, má za sebou prvé kolo prihlasovania s redukovaným vkladom.

Prihlasovanie súťažiacich „s redukovaným vkladom“ skončilo v sobotu (5.3.2022) úderom polnoci. Zoznam sa poriadne zaplnil a v tomto momente poznáme už šesťdesiatpäť súťažných posádok, ktoré sa na SLOVAKIA RINGU predstavia. Nezabúdajme však na to, že prihlasovanie pokračuje aj naďalej, pričom úplný záver je až v utorok (8.3.2022) presne o polnoci.

Pri pohľade na zoznam doteraz prihlásených, môžeme iba konštatovať, že zoznam prihlásených určite potešil všetkých rally fanúšikov, keďže (až na pár mien) bude na SLOVAKIA RINGU zastúpená takmer celá minuloročná slovenská rally špička.

Poďme však na konkrétne čísla. V rámci Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2022 je prihlásených celkovo dvadsaťšesť súťažných posádok, vrátane štvorice jazdcov s národnou, respektíve FIA prioritou. V Majstrovstvách Slovenska rally historických vozidiel je to rovnako ako v minulom roku trošku poslabšie pričom prihlásené sú štyri súťažné posádky. Slovenského rally poháru sa oproti minulosti predstaví vyšší počet súťažiacich, pričom na 3. OMV MaxxMotion Rally SLOVAKIA RING 2022 je prihlásených zatiaľ celkovo dvadsaťjeden súťažných posádok. Zahanbiť sa nedal ani obnovený Regionálny Rally Pohár o ktorý má záujem celkovo dvanásť súťažných posádok. Ak k tomuto počtu pripočítame aj dvojicu predjazdcov, diváci v rámci úvodného kola Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2022 sa majú na čo tešiť.

Ako sme však už v úvode spomínali, prihlasovanie súťažných posádok pokračuje aj naďalej. V prípade ak by sa niekto chcel ešte prihlásiť na podujatie 3. OMV MaxxMotion Rally SLOVAKIA RING 2022 prihlášku, ako aj zoznam prihlásených nájde na http://www.sams-asn.sk/prihlaska3.php. Všetky aktuálne informácie o samotnom podujatí nájdete na https://slovakiaring.sk/sk/omv-maxxmotion-rally-slovakia-ring-2022.

Podujatie 3. OMV MaxMotion Rally SLOVAKIA RING 2022 odštartuje v dňoch 17. – 20.3.2022 v Orechovej Potôni. Vďaka uvoľneným proti pandemickým opatreniam sa podujatie bude konať za prítomnosti divákov. Bližšie informácie o vstupenkách nájdete rovnako na oficiálnej stránke organizátora.

Miro Majláth
Predseda organizačného výboru
3. OMV MaxxMotion Rally SLOVAKIA RING 2022