Race Academy má za sebou prvý turnus

Orechová Potôň, 22. jún 2021 – Race Academy - detská motokárová akadémia na SLOVAKIA RINGU úspešne dokončila svoj prvý základný turnus a predstavila svojich prvých detských absolventov.

Presne 6 týždňov trval základný kurz detskej akadémie MINI RACE, ktorý je určený pre deti od 7 do 10 rokov. Hoci prvé dve lekcie boli poznačené nepriaznivým daždivým počasím a deti trávili čas prevažne v učebniach, nič to neubralo na celkovom zážitku a miere poznatkov získaných počas zostávajúcich 4 lekcií. Tie už boli zamerané na jazdenie, ale hlavne na správne nastupovanie/vystupovanie, sedenie, ovládanie brzdového a plynového pedálu, celkovej koordinácie a koncentrácie. Základom celého jazdenia vôbec je ale teória a hlavne počúvanie a dodržiavanie pokynov inštruktorov. Výrazy ako apex, brzdné body, ideálna stopa či vlajková signalizácia – to všetko si v deti v teórii naštudovali a počas praktických jázd aj vyskúšali. O zmysluplnosti celého kurzu a projektu ako takého svedčí aj výpoveď jedného z rodičov: „Som rád, že takýto projekt pre deti vznikol a hneď ako sa naskytla prvá príležitosť som syna do kurzu prihlásil. Sám jazdím na veľkom okruhu, na motokáry chodím pravidelne aj so staršou dcérou a je naozaj na nezaplatenie, ak si správnu techniku jazdy a zaobchádzanie s motokárou deti osvoja už vo svojich ranných rokoch. Určite v tom chceme pokračovať aj naďalej, už teraz sa tešíme na ďalšie lekcie“. „Bola som prekvapená, ako rýchlo sa deti dokážu učiť. Oceňujem hlavne prístup inštruktorov a to, že deti priviedli aj k disciplíne a vzájomnému rešpektovaniu“ – dodáva jedna z rodičov. Akadémiu vo svojom úvodnom turnuse dokončilo nakoniec 7 detí.

Slovenské motokárové centrum si pri svojom zrode v roku 2019 dalo za jeden z cieľov hľadanie a výchovu mladých talentov. Race Academy je prvým krokom k jeho naplneniu a predstavuje ideálnu štartovaciu čiaru budúcich slovenských pretekárov.

„Už o týždeň otvárame nový turnus základného kurzu, záujem zo strany rodičov rastie zo dňa na deň, čo nás naozaj teší. Rovnako otvárame budúci týždeň aj nadstavbovú časť KADET RACE, ktorá je určená pre absolventov základnej časti“ – hovorí hlavný inštruktor a „otec projektu“ Simon Krasňanský, ktorý je zároveň aj prevádzkovým manažérom Slovenského motokárového centra na SLOVAKIA RINGU.

Viac informácií o akadémii, termínoch a registrácii nájdete na https://slovakiaring.sk/sk/detska-akademia

Tlačová správa na stiahnutie