OMV MaxxMotion RALLY SLOVAKIA RING 2021 otvorí sezónu rely na Slovensku

Prvé podujatie v sezóne 2021 na okruhu SLOVAKIA RING sa podľa Covid automatu pre šport zverejneným ministerstvom školstva môže v plánovanom termíne 20. - 21.3.2021 uskutočniť. Podmienkou je dodržiavanie prísnych hygienických predpisov zahŕňajúcich okrem iného aj testovanie všetkých účastníkov na prítomnosť Covid-19 priamo na mieste organizácie.

Podľa aktuálne platných nariadení sa účastníci môžu s negatívnym testom na Covid-19 na miesto určenia aj prepraviť a prekročiť tak jednotlivé okresy rovnako ako aj hranice s okolitými štátmi. Účasť divákov na podujatí je vylúčená.

Prvá rely v tejto sezóne tak odštartuje tohtoročné Majstrovstvá Slovenska v rely 2021. Na tratiach, ktoré sa nachádzajú v útrobách areálu SLOVAKIA RING a ktoré boli predstavené iba pre pár mesiacmi si to medzi sebou „rozdajú“ účastníci Majstrovstiev Slovenska v rely, ale aj Historici, či Slovenský Rally Pohár. Očakáva sa aj účasť zahraničných posádok, ktoré celé podujatie určite zdramatizujú.

Prihlasovanie na podujatie je možné na web stránke www.sams-asn.sk, do 7.3.2021 so zvýhodneným štartovným. Uzávierka prihlášok je 10.3.2021.

Viac informácii o podujatí je dostupných na https://slovakiaring.sk/sk/omv-maxxmotion-rally-slovakia-ring-2021