Memorandum o spolupráci prinesie svetové podujatia

Bratislava, 11.3.2024 - Pretekársky okruh SLOVAKIA RING, Slovenská asociácia motoristického športu a Slovenská motocyklová federácia podpísali za účasti médií memorandum o spolupráci. Jeho cieľom je vytvoriť v najbližších rokoch na Slovensku podmienky pre hosťovanie celosvetovo významných motoristických podujatí pod hlavičkou FIA a FIM, s aktívnou podporou a účasťou Slovenskej republiky.

Predstavitelia jednotlivých strán dohody svojím podpisom prejavili záujem o rozšírenie, už aj tak výbornej, vzájomnej spolupráce. V minulosti tieto spolupráce priniesli na Slovensko množstvo zaujímavých motoristických podujatí svetového kalibru. Zo všetkých stoja za zmienku podujatia ako Majstrovstvá sveta cestovných automobilov FIA WTCC (neskôr FIA WTCR), vytrvalostné majstrovstvá sveta pretekov cestných motocyklov FIM EWC, medzinárodné majstrovstvá cestných motocyklov FIM ALPE ADRIA, majstrovstvá Európy ťahačov na okruhu FIA ETRC, majstrovstvá zóny strednej Európy v relykrose FIA CEZ RALLYCROSS, preteky najvyššej kategórie FIA GT1 či juniorské preteky motocyklov FIM MINI GP.

Spoločným cieľom zúčastnených strán je teda uskutočniť významné svetové motoristické podujatie na Slovensku s víziou zlepšiť poznateľnosť a samotnú propagáciu Slovenskej republiky prostredníctvom motoršportu.

Foto: Slovenská motocyklová federácia (SMF), Michal Tvrdý (MTV studio)

Foto zľava:

Miloš Baláž, viceprezident SMF a predseda okruhovej komisie cestných motocyklov

Peter Lazar, prezident Slovenskej motocyklovej federácie

Pavel Čulík, generálny riaditeľ SLOVAKIA RING

Tlačová správa na stiahnutie