Prečo by som mal školenie absolvovať?

Pretože jazda na okruhu je odlišná od jazdy v bežnej premávke. Na pretekárskej dráhe platia pravidlá, ktoré nie sú pre vás bežné a cieľom školenia je oboznámiť vás s nimi, s vlajkovým systémom, traťou a jej zákrutami i s odlišným vedením špeciálne upravených vozidiel, ktoré ponúkame.

Musím sa vopred na školenie nahlásiť?

Áno, na školenie je potrebné sa nahlásiť vopred na tel.čísle +421 917 544 227. Informácie o čase školenia nájdete na našom webe v sekcii Kalendár. Školenie sa uskutočňuje výlučne v dňoch voľných jázd pre verejnosť.

Čo sa na školení dozviem?
Pravidlá bezpečnosti, ktoré je nutné dodržiavať pri jazde na okruhu, vlajkový systém, fungovanie traťových komisárov, ako sa zachovať v rôznych situáciách, ktoré pri jazde môžu nastať ako i základné ovládanie vášho vozidla, aby ste čo najlepšie využili celú trať.

Musí mať školenie aj spolujazdec?

Spolujazdec nemusí absolvovať školenie, pokiaľ sa neskôr nerozhodne vozidlo viesť. Musí mať však podpísané vyhlásenie pre spolujazdca, ktoré vyplní v Agency room – registračnej miestnosti, musí mať prilbu a zapnutý bezpečnostný pás. Spolujazdec je povolený iba pri jazde v automobile, pri jazde na motocykli je spolujazdec zakázaný.