WTCC s veľkými novinkami aj na SLOVAKIA RINGu!

Majstrovstvá sveta cestovných automobilov FIA WTCC 2016 začínajú už tento víkend na francúzskom okruhu Paul Ricard. SLOVAKIA RING je v kalendári zapísaný hneď ako druhé - z celkovo 12 podujatí sezóny, pričom šampionát navštívi okrem európskych okruhov aj Maroko, Argentínu, Japonsko, Čínu, Thajsko a Katar. Pozrime sa na zmeny v jazdeckých zostavách.

Slávny Sébastien Loeb odišiel z WTCC do sveta cross country a relykrosu. Jeho bývalí kolegovia – úradujúci dvojnásobný šampión José María López (ARG) a štvornásobný majster sveta Yvan Muller (FRA) – ešte zostávajú v kokpitoch továrenského Citroënu C-Elysée WTCC. Aspoň tento rok, keďže Francúzi oznámili ukončenie svojho programu na konci sezóny, aby sa vrátili v plnej sile späť do sveta MS v rely (WRC).

Loebov odchod nie je jedinou veľkou zmenou, ktorú zažijú aj diváci na SLOVAKIA RINGU 16. a 17. apríla. Z jeho tímu Sébastien Loeb Racing sa porúčal bývalý testovací pilot F1 Číňan Ma Qing Hua. Táto sesterská stajňa Citroënu si však ponechala Maročana Mehdi Bennaniho a z tímu ROAL Motorsport (Chevrolet RML Cruze TC1) sem prestúpil Brit Tom Chilton a Francúz Grégoire Demoustier (predtým rovnako Chevrolet).

Minuloročné preteky v Šanghaji končili ostrou potýčkou medzi mladým Francúzom Hugom Valentem (Campos Racing, Chevrolet RML Cruze TC1) a starým ostrieľaným Talianom Gabrielem Tarquinim (Honda Racing Team JAS, Honda Civic WTCC). Dnes sú však obaja tímoví kolegovia! A to spolu s Holanďanom Nickym Catsburgom - tím Lada Sport Rosneft (Lada Vesta WTCC) si ich všetkých vzal pod svoje krídla.

Zároveň sa Rusi rozlúčili s majstrom sveta 2012 Robom Huffom z Veľkej Británie, ktorý prestúpil do továrenského tímu Hondy. Tam sa populárny Angličan stretne s ich stálicou - Tiagom Monteirom z Portugalska a maďarským športovým hrdinom Norbertom Micheliszom (predtým Honda Civic WTCC tímu Zengő Motorsport).

Jednou z najdôležitejších zmien je dlho očakávaný príchod nového továrenského tímu: Polestar Cyan Racing predstavil krásne modrasté Volvo S60 Polestar TC1, ktoré osedlajú zatiaľ dvaja švédski (ako inak) pretekári – Fredrik Ekblom a Thed Björk. V predsezónnych testoch ukázali, že s nimi bude treba počítať! Volvo je zároveň oficiálnym dodávateľom zavádzacieho vozidla pre WTCC.