SLOVAKIA RING vstupuje do 14. sezóny

SLOVAKIA RING vstupuje do 14. sezóny

20. marec 2023, Orechová Potôň - Pretekársky motoristický areál SLOVAKIA RING otvoril svoje brány ešte v roku 2010. Odvtedy sa na okruhu uskutočnilo množstvo domácich a medzinárodných významných podujatí. Ani 14. oficiálna sezóna nebude iná.

Sezóna 2023 prinesie na SLOVAKIA RING pestrú nádielku motoristického športu. Hneď tento víkend 25. marca odštartujú u nás Majstrovstvá Slovenska v rely (MSR): úvodné podujatie národného šampionátu bude jednodňová súťaž so štyrmi rýchlostnými skúškami, ktoré sú spleťou kľukatých obslužných komunikácií a rýchlostnej dráhy. Uvidíme svetové špičkové vozidlá WRC a R5, ale aj iné zaujímavé autá a skvelých pilotov ako mnohonásobný Majster Slovenska Poliak Grzegorz Grzyb, či skvelý pretekár a televízna hviezda Martin Koči. Vstupenky sú v predpredaji na webe slovakiaring.sk, ale aj priamo na okruhu počas podujatia.

Hill Climb Race SLOVAKIA RING (1. apríl): jeden národný šampionát strieda už tradične ďalší - Majstrovstvá Slovenska preteky automobilov do vrchu (MSR PAV). Tie využívajú časť rýchlostnej dráhy s prevýšením. Podujatie vyniká rôznorodosťou kategórií a vozidiel.

Power Fest (1. máj): tradičný majáles driftovania, tuningu a pretekov v zrýchlení. Množstvo scén, športových áut a pretekárskych špeciálov teší fanúšikov automobilizmu už od vzniku okruhu. Na svoje si tu príde skutočne každý.

Porsche Sprint Challenge Central Europe (12.-14. máj): najprestížnejší komerčný seriál vozidiel Porsche 911 GT3 Cup a Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport z dielne legendárnych profesionálov Lechner Racing (AT).

24h Karting Race of Slovakia (13.-14. máj): motokáry francúzskej značky Sodikart aj ich pneumatiky dostanú zabrať počas vytrvalostných motokárových pretekov v Slovenskom motokárovom centre na SLOVAKIA RINGU v polke mája. Prihlásiť sa môžu amatérske aj profesionálne skupiny. Tieto najväčšie vytrvalostné motokárové preteky u nás sú doslova "povinnou jazdou" pre všetkých “motokáristov”.

Alpe Adria Road Racing Championship (26.-28. máj): stredoeurópsky motocyklový šampionát pomaly netreba predstavovať, je pevnou súčasťou kalendára SLOVAKIA RINGU od roku 2010. Trať zaplaví opäť množstvo motocyklových pretekárov v rôznych výkonnostných triedach. V rámci šesťdielneho seriálu sa u nás predstavia znovu 8.-10. septembra.

OMV MaxxMotion FIA ETRC Truck Race of Slovakia (9.-11. jún): FIA Majstrovstvá Európy ťahačov na okruhu zažije publikum na SLOVAKIA RINGU už po piatykrát v histórii. Je až neuveriteľné, s akou ostrosťou dokážu tieto päťtonové stroje pretekať v nekompromisných súbojoch a s maximálnou rýchlosťou 160 km/h. Štvoro víkendových pretekov bude opäť pastva pre oči. Podujatie doplnia preteky cestovných špeciálov v rámci TCR Eastern Europe, ako aj preteky formula 4. Jedno z najvýznamnejších podujatí roka si netreba nechať ujsť.

Sodi World Series International Finals 2023 (5.-8. júl): prestížne svetové finále motokárového seriálu pod patronátom výrobcov motokár Sodi, práve u nás v Slovenskom motokárovom centre. Štyri intenzívne dni pretekania tých najlepších z najlepších, ktorí sa zapojili do priebežného hodnotenia tohto seriálu. Bodovo najlepší z rôznych kútov sveta tak dostali pozvánku na veľké finále.

Cena Slovenska Moto (21.-23. júl): medzinárodné preteky cestných motocyklov sú súčasťou slovenského národného šampionátu pod hlavičkou Slovenskej motocyklovej federácie (SMF).

Histo Cup (11.-13. august): pohárové preteky nádherných veteránov so strechou aj bez (monoposty), to je klasická pastva pre oči, ktorú oddaní fanúšikovia navštevujú u nás každý rok.

OMV MaxxMotion FIA CEZ Veľká cena SR + ESET Cup Series (18.-20. august): podujatie, ktoré má desaťročia dlhú tradíciu, teraz po štrnástykrát práve na SLOVAKIA RINGU. Akcia od rána do večera, šprinty aj vytrvalostné preteky plné špičkových GT3, prototypov, ale aj formúl. Naše najväčšie okruhové podujatie s bohatou účasťou okolitých krajín patrí k tým najnavštevovanejším.

Power Fest (1. september): veľký štátny sviatok opäť vyplní Power Fest - festival pretekov v kontrolovanom šmyku, nablýskaných tuningových áut a pretekov v zrýchlení.

Alpe Adria Road Racing Championship (8.-10. september): stredoeurópsky seriál cestných motocyklov na okruhu k nám zavíta po druhýkrát tento rok práve v septembri.

OMV MaxxMotion FIA CEZ Rallycross (7.-8. október): Stredoeurópska trofej FIA v relykrose príde na SLOVAKIA RING v októbrovom termíne. Preteky typu “nárazník o nárazník” s množstvom áut v rôznych kategóriách sa popasujú s nástrahami adhézie na nespevnenom, ale aj asfaltovom povrchu 1400-metrovej špeciálnej trate.

Czech Drift Series (13.-14. október): český driftérsky seriál pretekov v kontrolovanom šmyku má svoju slušnú fanúšikovskú základňu a pobaví s množstvom napätých súbojov a spálených pneumatík.

Auto Show (10.-11. november): koniec sezóny patrí výhradne tejto exhibičnej rely šou. Posádky z rôznych disciplín sa tu predvedú na trati z obslužných komunikácií a rýchlostnej dráhy.

Tlačová správa na stiahnutie