Motoristická sezóna na SLOVAKIA RINGU pokračuje aj na jeseň

Orechová Potôň, 23. september 2020 - Vrchol motoristickej sezóny na okruhu SLOVAKIA RING prichádza práve na jeseň. Október aj november ponúknu množstvo akcie a zábavy.

Hneď prvý októbrový víkend (2.-4.10.) bude patriť najrýchlejším jazdcom Slovenska na dvoch kolesách: Cena Slovenska u nás každoročne víta tucty najlepších tímov a jazdcov Slovenska a okolitých krajín. V rámci opatrení proti šíreniu pandémie COVID-19 budú tentokrát tribúny pre verejnosť zatvorené.

Tribúny sa však otvoria hneď nasledujúci víkend 10. a 11. októbra počas nášho vrcholného podujatia: OMV MaxxMotion WTCR - FIA Svetový pohár cestovných automobilov. Počet vstupeniek bude síce výrazne obmedzený, no televízny prenos vďaka promotérovi Eurosport Events priláka aj k obrazovkám množstvo divákov po celom svete. Najväčšie pretekárske hviezdy cestovných vozidiel si nedarujú ani centimeter a troje šprintov na 9 a 11 kôl ponúknu jedinečné divadlo.

24. a 25. októbra ku nám zavíta OMV MaxxMotion FIA CEZ Rallycross - Stredoeurópska trofej FIA v relykrose. Série krátkych akčných pretekov bok po boku na trati zo spevneného aj nespevneného povrchu sú zakaždým zaujímavé. Diváci (opäť v obmedzenom počte) ich uvidia pohodlne z tribúny B.

Skrátenú sezónu zakončí opäť Autoshow SLOVAKIA RING (13.-14.11.). Rely na kľukatej trati z obslužných komunikácií a rýchlostnej dráhy láka zakaždým tucty najlepších pretekárov všetkých disciplín - zo Slovenska aj okolitých krajín.

Verejnosť však nebude na jeseň obmedzená len do pozície pasívnych divákov: Slovenské motokárové centrum pravidelne víta fanúšikov rýchlych kolies, ktorí si tu môžu prenajať špičkové motokáry. V priaznivom počasí si do konca jesene užijú šoféri a jazdci aj hodiny pre verejnosť na našom hlavnom autodróme. Termíny nájdete pravidelne aktualizované v kalendári webu www.slovakiaring.sk. Celoročne otvorené je Centrum bezpečnej jazdy, ktoré ponúka kurzy pre firmy aj jednotlivcov.