Majstrovstvá SR v rally štartujú už tento víkend

Majstrovstvá SR v rally štartujú už tento víkend

14.3.2022 - Orechová Potôň - Až 64 súťažných posádok zo Slovenska, Čiech a Poľska sa postaví na štart prvého súťažného kola slovenskej sezóny v rally počas víkendu 18.-20. marca v rámci OMV MAXXMOTION RALLY SLOVAKIA RING 2022. Aktuálne nariadenia povoľujú vstup účastníkov a divákov bez výraznejších obmedzení a pre všetkých.

Brány pretekárskeho okruhu SLOVAKIA RING sa po 4 mesačnej zimnej pauze opäť otvoria motoršportu a na úvod sezóny privítame už pomaly tradičnú disciplínu – Majstrovstvá SR v rally. Podujatie, ktoré sa na pretekárskom okruhu objavilo prvýkrát v roku 2020 aj vďaka vtedy prísnym protipandemickým opatreniam, si u nás našlo už pomaly stabilné miesto.

Na súťažiacich čaká 11 rýchlostných skúšok, dokopy najazdia súťažné posádky vyše 120 ostrých kilometrov. Na trati sa postupne predstavia viaceré triedy, vrátane WRC špeciálu s posádkou bratov Melichárekových. Minuloročné celkové prvenstvo bude obhajovať úradujúci slovenský majster Poliak Grzegorz Grzyb zo slovenského tímu Rufa Motor-Sport.

Prví súťažiaci sa postavia na ostrý štart v sobotu ráno o 9h. Podujatie končí v nedeľu poobede slávnostným vyhodnotením a odovzdaním pohárov najúspešnejším posádkam.

Podujatie je prístupne aj pre verejnosť, vstupenky platia počas obidvoch dní víkendu, zakúpiť sa dajú v predpredaji na webe okruhu, alebo aj na mieste počas víkendu.

Aktuálna pandemická situácia a nariadenia umožňujú vstup v režime ZÁKLAD, pre všetkých bez obmedzení, akurát s prekrytím horných dýchacích ciest respirátorom FFP2 – to platí ako v interiéri tak aj v exteriéri.

Viac informácii je dostupných na https://slovakiaring.sk/sk/omv...


Foto: Tibor Barborík

Tlačová správa na stiahnutie