KESKOMOBIL AUTO SHOW s rekordnou účasťou nezastavilo ani zlé počasie

Nepríjemné, sychravé počasie s celodenným dažďom, ale aj poriadna zima sprevádzali tohtoročnú AUTO SHOW na SLOVAKIA RINGU. Napriek tomu mali diváci možnosť sledovať vynikajúcu súťaž s množstvom špičkových pretekárov.

KESKOMOBIL AUTO SHOW odštartovala s rekordným počtom takmer 90 štartujúcich už v piatok (11.11.2016) ráno, a to nielen administratívnym a technickým preberaním súťažiacich, ale aj testovacími jazdami. V rámci nich si účastníci mohli ešte doladiť nastavenie techniky, s ktorou na SLOVAKIA RINGU napokon štartovali. Toto všetko sa dialo za síce chladného, ale suchého počasia. S príchodom večernej tmy však prišiel aj dážď, ktorý vytrval počas celej noci ako aj počas sobotného dňa. Nepriaznivé počasie však neodradilo súťažiacich, ale ani skalných fanúšikov rely, ktorí na KESKOMOBILE AUTO SHOW dorazili.


V rámci samotnej súťaže a výnimočnej trati sa divákom už po siedmykrát predstavila nielen slovenská či česká rely špička, ale prvýkrát v histórii Slovenska aj aktuálny majster a vicemajster sveta v rely. Síce juniorskí, ale predsa len svetoví šampióni, čo ešte na Slovensku nikdy v minulosti na žiadnej z rely súťaží nebolo.

Napriek faktu, že toto podujatie má už v samotnom názve uvedené slovo show, časomiera bola aj teraz prítomná a nekompromisná. Už od prvej z trojice rýchlostných skúšok sa vedenia ujal Tomáš Kostka na vozidle Ford Focus WRC, ktorý na nej zotrval až do konca a po štvrtýkrát v rade obsadil prvé miesto. Druhá priečka patrila jeho tímovému kolegovi, tohtoročnému poľskému majstrovi, Grzegorzovi Grzybovi a Škode Fabia R5 a tretie už spomínanému juniorskému svetovému šampiónovi Simone Tempestinimu. Ten sa fanúšikom rely predstavil v rámci KESKOMOBIL AUTO SHOW v spolupráci s Fordom Fiesta R5. Zaujímavosťou bolo, že celá trojica, ktorá sa postavila na pódium v absolútnom poradí, reprezentovala jeden tím. Tým bol slovenský RUFA SPORT, ktorý týmto výsledkom opäť prepisoval históriu AUTO SHOW. Zemiakovú medailu, čiže štvrté miesto absolútneho poradia, si z tejto poslednej veľkej súťaže sezóny odviezol Tomáš Ondrej jazdiaci na Škode Fabia WRC a piate miesto patrilo Jozefovi Bérešovi mladšiemu a Fordu Fiesta R5. Samozrejme, nedá sa vymenovať všetkých jazdcov, či spolujazdcov, ktorí sa na KESKOMOBIL AUTO SHOW zúčastnili, jedno je však isté. Táto súťaž opäť nesklamala a urobila nádhernú bodku za slovenskou rely sezónou ako aj celou sezónou na pretekárskom okruhu SLOVAKIA RING.