4.Rally SLOVAKIA RING 2023 úvodným podujatím slovenských majstrovstiev

16.2.2023 - Vonku sa už pomaly, ale o to istejšie začína prebúdzať jar. S ňou je spojené aj úvodné podujatie slovenskej rally sezóny na SLOVAKIA RINGU.

Rally podujatie na SLOVAKIA RING-u bude už po tretíkrát v rade otvárať slovenskú rally sezónu. V tomto roku to bude v dňoch 24. – 25.3.2023. Na rozdiel od predchádzajúcich, ktoré boli dvojetapové, v tomto roku pôjde o jednoetapové podujatie. V rámci neho budú o úvodné body bojovať nielen účastníci Medzinárodných majstrovstiev Slovenska, ale aj v rámci Majstrovstiev Slovenska v rally, vrátane Majstrovstiev Slovenska historických vozidiel a účastníci Slovenského Rally Poháru. O tom, že tých bodov bude v tomto roku poriadny prídel, hovorí aj fakt, že podujatie 4.Rally SLOVAKIA RING 2023 je zaradené do kalendáru SAMŠ s koeficientom 4. To, podľa tohtoročných predpisov Slovenskej asociácie motoristického športu znamená, že dosiahnuté body sa budú násobiť štyrmi. Okrem spomínaných skupín sa na štart budú mať možnosť postaviť aj účastníci Regionálneho Rally Poháru a Rally Legend.

Čo sa týka samotných tratí, tie organizátor opäť pripravil v útrobách pretekárskeho okruhu, pričom v tomto roku budú opäť čiastočne inovované. Samotná rally sa bude konať na dvoch samostatných tratiach. Jednu z nich si môžu súťažiaci pamätať z minulých ročníkov, druhá je však úplne nová. Organizátor verí, že súťažiacim sa pripravené trate budú rovnako ako v minulosti páčiť.

Poďme však k samotnému dianiu na 4. Rally SLOVAKIA RING 2023. Na piatok 24.3.2023 pripravil organizátor pre súťažiacich shakedown, na ktorom si súťažiaci budú mať možnosť vyskúšať svoje schopnosti, ale aj svoju techniku, ktorá si cez zimu poriadne oddýchla. Okrem shakedownu bude v piatok prebiehať aj administratívne a technické preberanie a samozrejme aj obhliadka tratí.

Na sobotu 25.3.2023 je pripravená už samotná súťaž, pričom pre účastníkov MMSR, MSR a MSR HA organizátor pripravil štyri rýchlostné skúšky. Pre účastníkov SRP a RRP to budú dve rýchlostné skúšky. Štart súťaže bude o 8:00 hodine a vyhodnotenie najlepších budú mať možnosť diváci sledovať od 16:00 hodiny.

Viac informácií sa dozviete na web stránke https://slovakiaring.sk/sk/msr-rally-slovakia-ring-2023, ako aj http://sams-asn.sk/index2.php, kde sú zverejnené aj Zvláštne ustanovenia. Prihlasovací formulár súťažiaci nájdu na http://www.sams-asn.sk/prihlaska3.php.

Miro Majláth

predseda organizačného výboru

4.Rally SLOVAKIA RING 2023