KURZU SA MÔŽU ZÚČASTNIŤ LEN ABSOLVENTI MOTOKURZU ÚROVNE 1

Jazdíte aktívne a máte za sebou aspoň 2-3 sezóny? Chceli by ste vedieť, koľko si toho môžete dovoliť pri brzdení, v náklone si odrieť stupačky alebo sa len tak otočiť na 4 metroch napríklad s veľkým GéeSom? Na motorkách je skvelé, že sa vždy môžete posunúť vyššie a my vám v tom pomôžeme. Nevyhnutnou podmienkou účasti na tomto kurze je absolvovanie Motokurzu 1.

O kurze

Krátkou rekapituláciou základnej údržby a nastavenia motorky začíname tento kurz. Pokračovať budeme správnou technikou brzdenia, rozdielnymi technikami náklonu, teoreticky si rozoberieme vyhýbací manéver v priamom smere ale aj v náklone a techniku úniku mimo cestu.

Priebeh kurzu

Pri praktickom tréningu má inštruktor v skupinke 5 účastníkov, takže sa môže každému venovať individuálne. Rozhýbete sa pri prejazde malého slalomu a rozbrzdíte sa pri prudkom, ale citlivom spomaľovaní v priamom smere. Takto pripravení môžete začať trénovať vyhýbací manéver. Tento cvik vám v premávke môže zachrániť život práve v situácií, keď vám napr. osobné vozidlo nedá prednosť v jazde.

Po zvládnutí manévrov v priamom smere sa presunieme k tréningu manévrov v náklone. Nielen klasické „klopenie“, ale aj správny prejazd zákrutou a prípadný vyhýbací manéver v náklone vaše schopnosti naozaj posunú o stupeň vyššie. Celodenný MOTOKURZ 2 končí o 16:00 vyhodnotením a odovzdaním certifikátov.

Počas kurzu jazdíte na vlastnej motorke.
Kurz je vhodný iba pre motorky s manuálnou prevodovkou.

V rámci kurzu sa poskytuje aj pitný režim a drobné občerstvenie.

Ora 190802 125735
Registrácia

08:30 – 08:50

Untitled
Teoretická príprava

9:00 – 11:30

Urceny pre
Praktický tréning

11:00 – 12:30
13:30 – 16:30

Jegyzet 2019 08 02 145855
Obedová prestávka

12:30 – 13:30

Pripravený na kurz?

Potrebujete poradiť?

https://slovakiaring.sk/assets/images/svg/placeholder.svg
Lucia Bilková
Office Manager Centrum bezpečnej jazdy

Galéria