Sadáš si na motorku po dlhšom čase, získal/a si práve vodičák a nemáš potrebnú istotu? Chcel/a by si si naplno užiť jej možnosti, ale stále s ňou bojuješ? Cítiš v náklonoch neistotu? Potom je tento kurz určený práve pre teba.

O kurze

Na kurze spoznáš základné princípy jazdenia, podľa ktorých sa presvedčíš, či si si vybral/a správnu motorku, utvrdíš sa v tom, že moto oblečenie je tá najdôležitejšia vec na svete, rozoberieš si s inštruktorom správny posed, polohu tela pri jazde priamo a aj v náklonoch, či techniku pohľadu. Dozvieš sa, ako správne brzdiť bez toho, aby si okúsil/a tvrdosť asfaltu. Keď toto všetko zvládneš, ide sa jazdiť. A spoznáš svoju motorku tak, ako nikdy predtým.

Počas kurzu jazdíš na vlastnej motorke.
Kurz je vhodný iba pre motorky s manuálnou prevodovkou.

Zabezpečený bude aj pitný režim a drobné občerstvenie.

Priebeh kurzu

Pri tréningu má inštruktor v skupinke 5 motorkárov, takže sa ti bude venovať individuálne. Pri tréningu pomalej jazdy sa naučíš využívať hmotnosť tela vo svoj prospech a správne používať pohľad. Už po pár cvičeniach budeš cítiť, že to začína fungovať. Potom nasleduje brzdenie. Cit a intenzitu natrénujete postupne z nízkych rýchlostí. Pri stupňujúcom tempe zistíš, čo si môžeš na brzdách dovoliť a čo už nie. Nasledovať bude vyhýbavý manéver s ubratím plynu alebo s vymačknutou spojkou. Až tu zistíš, či motorku ovládaš alebo ona ovláda teba :)

Na veľkej kruhovej ploche budeš mať dostatok času na to, aby si si zvykol/a na náklon. Inštruktor ťa na motorke nastaví do správnej polohy a budeš prekvapený/á, o koľko svoj náklon budeš schopný/á zväčšiť. Na záver prichádza už len vyhodnotenie a odovzdanie certifikátov o absolvovaní. Tak čo, pridáš sa?

Ora 190802 125735
Registrácia

08:30 – 08:50

Untitled
Teoretická príprava

9:00 – 11:00

Urceny pre
Praktický tréning

11:00 – 12:30
13:30 – 16:30

Untitle2d
Obedňajšia prestávka

12:30 – 13:30

Vyber si svoj kurz

Potrebuješ poradiť?

https://slovakiaring.sk/assets/images/svg/placeholder.svg
Lucia Bilková
Office Manager Centrum bezpečnej jazdy

Galéria