Sadáte si na motorku po dlhšom čase, získali ste práve vodičák a nemáte potrebnú istotu? Chceli by ste si naplno užiť jej možnosti ale stále s ňou bojujete? Cítite v náklonoch neistotu? Potom je tento kurz určený práve pre vás.

O kurze

Na kurze sa dozviete základné princípy jazdenia, podľa ktorých sa presvedčíte či ste si vybrali správnu motorku, utvrdíte sa v tom, že moto oblečenie je najdôležitejšia vec na svete, rozoberiete s inštruktorom správny posed, polohu tela pri jazde priamo aj v náklonoch, techniku pohľadu. Dozviete sa ako správne brzdiť bez toho, aby ste neokúsili tvrdosť asfaltu. Keď to všetko zvládnete, ide sa jazdiť.

Priebeh kurzu

Pri tréningu má inštruktor v skupinke 5 motorkárov takže sa Vám bude venovať individuálne. Pri tréningu pomalej jazdy sa naučíte využívať hmotnosť tela vo svoj prospech a správne používať pohľad. Už po pár cvičeniach budete cítiť, že to začína fungovať. Potom nasleduje brzdenie. Cit a intenzitu natrénujete postupne z nízkych rýchlostí. Pri stupňujúcom tempe zistíte čo si môžete na brzdách dovoliť a čo nie, ďalej budete trénovať vyhýbavý manéver s ubratím plynu alebo s vymačknutou spojkou.

Na veľkej kruhovej ploche budete mať dostatok času na to, aby ste si zvykli na náklon. Inštruktor Vás na motorke nastaví do správnej polohy a budete prekvapený o koľko svoj náklon budete schopný zväčšiť. Kurz končí vyhodnotením a odovzdaním certifikátov.

Ora 190802 125735
Registrácia

08:30 – 08:50

Untitled
Teoretická príprava

9:00 – 11:30

Untit4led
Praktický tréning

11:00 – 12:30
13:30 – 16:30

Untitle2d
Obedová prestávka

12:30 – 13:30

Pripravený na kurz

Potrebujete poradiť?

DSC5674
Eva ESZTERGÁLYOSOVÁ
Office Manager Centrum bezpečnej jazdy

Galéria