Naučte sa brzdiť krízovo, vyhýbať sa náhodným prekážkam a zvládať šmyk. Tento základný kurz je určený všetkým vodičom bez ohľadu na úroveň vodičských zručností. Kurz je určený výlučne pre jednu osobu s jedným vozidlom (vlastným alebo prenajatým od nás)!

O kurze

V rámci kurzu zistíte, že vozidlo je zbraň a ovládať ho vôbec nie je jednoduché, zvlášť v krízových situáciách. Jazdíte hlavne na vlastnom aute, tak aby ste spoznali jeho limity a limity samého seba. V prípade záujmu o absolvovanie kurzu na našom vozidle (príplatok 90€ s DPH) nás kontaktujte nižšie. Pokiaľ by ste chceli absolvovať kurz vo dvojici, je nutné prísť na dvoch vozidlách - striedanie na jednom vozidle nie je z časového a organizačného hľadiska možné!

Cieľ kurzu

Zvládnutie štyroch krízových situácií

1 krizove brzdenie 1 e1535420622310
Krízové brzdenie

Zabrzdenie na najkratšej dráhe pri rozdielnych povrchoch

2 vyhybanie sa 1 e1535422584785
Vyhýbanie sa

Vyhnutie sa náhodným prekážkam

3 nedotacavost 1 e1535422666535
Nedotáčavý šmyk

Šmyk predných kolies

4 pretacavost 1
Pretáčavý šmyk

Šmyk zadných kolies

Priebeh kurzu

Štandardný kurz bezpečnej jazdy pozostáva z teoretickej prípravy vo výučbových priestoroch a z praktickej časti realizovanej na profesionálnom simulačnom cvičisku. Kurz sa začína privítaním účastníkov a počas audiovizuálnej teoretickej výučby formou vzájomnej diskusie sa vodiči oboznámia s technikou zvládnutia krízovej situácie na rovine a v zákrute, vysvetlia si princípy krízového brzdenia a manévrovania vozidla v zhoršených podmienkach, zadefinujú si možnosti zvládnutia nedotáčavého a pretáčavého šmyku, zistia či za volantom sedia správne a pochopia aj následky pri dopravných nehodách. Po obednej prestávke čaká každého vodiča intenzívny praktický tréning na profesionálnom simulačnom cvičisku. Základom tréningu sú šmykové plochy, na ktorých nedochádza k opotrebeniu vozidla ani pneumatík! Pre každého vodiča individuálne prispôsobí inštruktor náročnosť jednotlivých cvičení priamo počas výučby z riadiaceho centra. V spojení s inštruktorom sú pomocou vysielačky, cez ktorú dostávajú pokyny a spätnú väzbu. Absolventi si vyskúšajú ako rastie brzdná dráha na rôznych povrchoch a pri rozdielnych rýchlostiach, ako sa správa vozidlo v nedotáčavom a pretáčavom šmyku, aký je vplyv odstredivej sily vozidla v zákrute, prečo sú opodstatnené bezpečnostné pásy vo vozidle a iné. Veľký dôraz je kladený a zvládnutie nečakanej krízovej situácie a okamžitá (správna) reakcia vodiča. Po absolvovaní získa vodič väčšiu istotu pri vedení vozidla, bude vedieť predchádzať vzniku krízovej situácie a lepšie spozná technické možnosti svojho vozidla a hlavne samého seba.

V závere kurzu zhodnotí inštruktor celý priebeh, účastníci vyjadria svoj názor a prínos do praxe a získavajú certifikát o absolvovaní kurzu bezpečnej jazdy.

V rámci kurzu sa poskytuje aj pitný režim a drobné občerstvenie.

Ora
Trvanie kurzu

09:00 – 16:30

Untitled
Teoretická príprava

09:00 – 11:30

Untitle2d
Obedová prestávka

11:30 – 12:30

Untit4led
Praktický tréning

12:30 – 16:30

Video o kurze

Pripravený na kurz?

Potrebujete poradiť?

https://slovakiaring.sk/assets/images/svg/placeholder.svg
Lucia Bilková
Office Manager Centrum bezpečnej jazdy

Galéria