Môže si aj neprofesionál zajazdiť na okruhu?

Samozrejme, a to počas tzv. voľných jázd pre verejnosť. Niektoré dni sú určené pre automobily a niektoré pre motocykle. Aktuálne termíny sú uverejnené v našom kalendári.

Čo sú to voľné jazdy?

Samostatné, voľné jazdy pre verejnosť - časť dňa, ktorá je vyhradená pre širokú verejnosť (auto alebo motocykel), počas ktorej sa môže jazdiť bez rozdielu kategórií, v čase na to vyhradenom. Jazdci a vodiči si môžu pre potreby časomiery prenajať transpondér, ktorým sa bude zaznamenávať čas prejazdu každého kola. Termíny samostatných voľných jázd sú uvedené v kalendári.

Na voľné jazdy je možné sa prihlásiť aj cez agentúru, ktorá má na daný deň prenajatú trať. Kontakt na agentúru a deň prenájmu môžete nájsť v kalendári.


Musím mať prilbu pri jazde v automobile?

Jej nosenie je podmienkou na vpustenie na dráhu spolu s bezpečnostným pásom. Prilbu a hygienický návlek je možné požičať v agentúrnej miestnosti (prenájom prilby 10€, zakúpenie kukly 2€), ktorá je situovaná na prízemí riadiacej veže. Dá sa takisto použiť prilba vlastná (moto alebo auto).


Vzťahuje sa moje poistenie aj na jazdu na okruhu?

Pri jazdení na okruhu nie je platné žiadne z klasických poistení vozidla (či už PZP alebo havarijné). Platí pravidlo „čo rozbiješ to zaplatíš“ (vzťahuje sa nielen na vozidlo jazdca ale aj na objekt SLOVAKIA RINGu a jeho súčasti, ako napr. zvodidlá.)


Je vstup na tribúnu počas bežných dní spoplatnený?

Vstup na tribúnu je voľný, pokiaľ nie je určené inak pre konkrétne podujatie.

Aké sú najlepšie časy najazdené na okruhu?

Na variante 4 je najlepší čas pre motorky 2min. 05sek., pre autá 2min. 10sek. (Porsche GT3), DTM 1min. 54sek. a pre formulu GP2 1min. 42sek.


Koľko áut a motoriek môže byť naraz na trati?

Na trati môže byť naraz maximálne 43 automobilov pri pretekoch a 52 počas tréningu, 48 motoriek pri pretekoch a 57 pri tréningoch a voľných jazdách.


Aké sú požiadavky na oblečenie?

Povinná je prilba, pričom jazdci v otvorených vozidlách musia mať prilby zakrývajúce tvár s ochranou brady, ktorá je nedeliteľnou súčasťou štruktúry prilby. Pripútanie sa bezpečnostnými pásmi je taktiež povinné. Na jazdy pre verejnosť nie je predpísané žiadne špeciálne oblečenie. Toto by však nemalo byť príliš tesné, aby jazdcovi nebránilo v pohybe. Obuv však musí byť plná, ľahká s rovnou podrážkou. Tieto predpisy sa vzťahujú aj na prípadného spolujazdca.

Nehorľavá kombinéza, spodná bielizeň, rukavice a obuv sú vítané.

Ktorý variant dráhy sa jazdí počas voľných jázd pre verejnosť?

Štandardne sa na samostatných voľných jazdách jazdí na najdlhšom variante trate (5 922m – variant č. 4). Iné varianty trate sa dajú jazdiť iba v prípade organizovania podujatia prostredníctvom agentúry alebo v prípade, že na trati prebiehajú opravy a jedna jej časť je uzavretá.


Môžeme sa striedať za volantom počas jázd pre verejnosť?

Uvádzaná cena je v prípade motoriek aj áut vždy za jedno vozidlo/vodiča (nie je možné kúpiť vstupenku na jedno vozidlo a štyroch vodičov).


Môžem mať v aute spolujazdca?

V prípade automobilov je spolujazdec pripustený, musí však mať prilbu a zapnutý bezpečnostný pás ako aj podpísané vyhlásenie pre spolujazdca. Pre motorky spolujazdec nie je pripustený.


Je možnosť ubytovania sa na okruhu?

V tesnej blízkosti areálu SLOVAKIA RING sa nachádza Hotel Ring*** , v ktorom sa môžete ubytovať.


Je v areáli čerpacia stanica?

Áno, v areáli SLOVAKIA RING sa nachádza čerpacia stanica s produktami OMV

  • benzín Natural 95 s aditívami (E10)
  • MaxxMotion 100plus (E10)
  • motorová nafta s aditívami (B7)

Nachádza sa v areáli reštaurácia?

Samozrejme, v areáli SLOVAKIA RING je výborná reštaurácia Ring Restaurant, ktorá vám ponúka denné menu.


Viete nám zabezpečiť catering?

Áno, vieme vám pripraviť catering podľa vašich prianí a to od nenáročných jedál až po exkluzívnu recepciu. V prípade záujmu kontaktujte restaurant@slovakiaring.sk.