WTCC pozná svojich víťazov, aj termín na SLOVAKIA RINGu

Seriál Majstrovstiev sveta cestovných automobilov (FIA WTCC) pozná svojich tohtoročných šampiónov. A to aj napriek faktu, že do konca sezóny ostáva ešte jedno podujatie v Katare. Staronovými majstrami sveta sú tím Citroën Total WTCC a ich pilot Argentínčan José María López – alias „Pechito“. Poznáme tiež predbežný termín pretekov WTCC na SLOVAKIA RINGu budúci rok.

Dominantné postavenie vozidiel Citroën C-Elysée WTCC nedokázal ohroziť nikto ani tento rok. Francúzi a ich „Pechito“ tak suverénne obhájili svoje minuloročné tituly. Ten tímový prišiel už v Číne a titul pre jazdca uplynulý víkend v Thajsku. Doterajšia bilancia hovorí sama za seba: až 9 víťazstiev pre Argentínčana a celkovo 19 víťazstiev pre tím. Len tri najvyššie trofeje padli do rúk jazdcom Hondy Civic WTCC. Posledné podujatie sezóny v Katare odjazdia 27. novembra večer pod umelým osvetlením. Aktuálne je medzi jazdcami ešte otvorený boj o druhé miesto: Sébastiena Loeba delí od tímového kolegu Yvana Mullera len 5 bodov, potom, čo Muller nedokončil ani jedny preteky na thajskom okruhu Buriram a padol tak na priebežne tretiu priečku za Loeba.

FIA WTCC patrí tradične medzi najsledovanejšie a najnavštevovanejšie športové podujatia na Slovensku. Naše júnové podujatie zaznamenalo rekordnú víkendovú návštevnosť s počtom 41 000 divákov. SLOVAKIA RING privíta WTCC aj budúci rok, predbežne je podujatie plánované už na víkend 15.-17. apríla. „Tešíme sa, že plánované zmeny v kalendári svetového šampionátu WTCC nijako nezasiahli SLOVAKIA RING a získali sme predbežný termín podujatia, ktorý by sa už nemal meniť. Fanúšikom a divákom tak po piatykrát prinesieme Majstrovstvá sveta cestovných automobilov, ktoré sa u nás tešia jednej z najvyšších návštevností v celom šampionáte. Ďakujeme preto nielen promotérovi, ale najmä rastúcemu počtu fanúšikov motoristického športu u nás,“ povedal výkonný riaditeľ okruhu SLOVAKIA RING Pavel Čulík.