Vydarený domáci víkend Braňa Mička

13.6.2021 - Tri poháre za výborné pódiové umiestnenia si vezie domov pretekár Braňo Mičko tímu LAMA RACING z druhých pretekov sezóny Porsche Sprint Challenge Central Europe 2021, ktoré sa jazdili počas víkendu 12.-13. júna na slovenskom Slovakia Ringu. Ustupujúca pandémia dáva príležitosť nadýchnuť sa tiež nášmu motoristickému športu, ktorý začína otvárať brány svojich areálov aj fanúšikom. Aj preto sme na Slovakia Ringu mohli po roku znova privítať atraktívnu sériu športových špeciálov, Porsche Sprint Challenge Central Europe, ktorá dáva príležitosť na rast nádejným automobilovým pretekárom. Zo Slovenska, v tejto užitočnej sérii, už druhým rokom štartuje ambiciózny dubnický pretekár Braňo Mičko, ktorý každým ďalším štartom potvrdzuje svoj potenciál rastu.

„Som nesmierne vďačný všetkým, ktorí mi pomáhajú v mojej snahe zlepšovať sa a zároveň popularizovať tento nádherný šport. Milujem pretekanie,“ vyznáva sa úprimne pretekár tímu LAMA RACING. „V sérii Porsche som dostal príležitosť naučiť sa dôsledne pracovať s autom, či pneumatikami. Najazdil som veľa cenných kilometrov v priamom kontakte so súpermi, od ktorých som sa mohol naučiť novým technikám jazdy. Každým kilometrom si však uvedomujem, koľko sa ešte stále musím učiť a tvrdo na sebe pracovať. Verím, že tá príležitosť tu bude aj naďalej a ja sa budem môcť peknými výsledkami poďakovať svojim partnerom aj fanúšikom za ich podporu.“

Braňo Mičko štartoval na Slovakia Ringu s Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport v troch pretekoch a svojich fanúšikov skutočne potešil troma pohármi. „Dostal som príležitosť odjazdiť obidva šprinty, za čo som veľmi vďačný a z čoho mám naozaj radosť,“ pokračuje Dubničan. „Hoci je Slovakia Ring mojim „domácim“ okruhom, tak nemôžem povedať, že patrí medzi moje obľúbené. Tentoraz som si ho však naozaj užil. V oboch šprintoch sme mali priam ideálne podmienky a darila sa mi práca s pneumatikami. V prvých pretekoch nás na štarte prekvapil Leo Willert, ktorý sa okolo nás prehnal dopredu. Nevydržal však s tempom a v treťom kole som ho predbehol,“ opisuje Braňo, ktorý odjazdil výborné preteky, keď v cieli skončil na druhom mieste v kategórii GT4 ProAM, respektíve tretí v celkovom poradí kategórie GT4. „Boli to náročné preteky, pretože v závere už odchádzali pneumatiky a bolo treba s nimi pracovať. Podaril sa mi však výborný výsledok, ktorý ma povzbudil do ďalšieho štartu.“

Ani v druhých pretekoch Mičko svojich fanúšikov nesklamal. Doviezol ďalšie pódiové umiestnenie. „Po drobnej chybičke v úvode som stratil kontakt s veľmi vyrovnanými súpermi na čele a pre krátkosť pretekov som už nedokázal ich náskok zmazať. Napriek tomu sa mi však podarilo udržať zvyšok súperov za sebou a doviezť pekné tretie miesto v našej kategórii,“ približuje dianie na trati pretekár tímu LAMA RACING, ktorého ešte v závere dňa čakali aj vytrvalostné preteky. Tentoraz sa v kokpite striedal s nováčikom Holgerom Schickom, ktorý nedokázal držať tempo s ostatnými. Aj preto dvojica napokon skončila až na štvrtom mieste.

„Ak by som mal zhodnotiť víkend na domácej trati, tak môžem jednoznačne povedať, že sa vydaril. Myslím si, že všetci sme si užili veľmi náročnú trať a dobre sme si zasúťažili. Veď v našej kategórii sme sa prví štyria najlepší pohybovali približne v pol sekunde. Aj preto mám radosť, že v takejto vyrovnanej konkurencii sa mi podarilo potešiť mojich partnerov a fanúšikov peknými pódiovými umiestneniami. Aspoň takto som sa im mohol poďakovať za ich doterajšiu podporu. Zvlášť by som sa chcel poďakovať tiež môjmu kamarátovi Štofimu Rosinovi. Jeho skúsenosti a rady majú pre mňa cenu zlata. Veľmi si to vážim,“ uzatvára pokorne Braňo Mičko.

@Autor: Luboš Kašický

@Photo: Martin Trenkler