Veľká cena SR ponúkla sériu napínavých pretekov

OMV MaxxMotion Veľká cena Slovenska preteky automobilov na okruhu má za sebou deviaty ročník na SLOVAKIA RINGU. Trofeje si rozdali tí najlepší zóny strednej Európy, národných šampionátov aj seriálu ESET V4 Cup.

Najväčší záujem budila opäť divízia D4 s bohatým obsadením. Sobotňajší prvý šprint D4 s objemom motorov nad 2000 cm3 vyhral nepremožiteľný Poliak Marcin Jedlinski s vozidlom Audi R8 LMS, ktorý tento rok ešte neprehral. Jedlinski predviedol perfektný štart a na konci štartovej rovinky sa pevne chopil vedenia, ktoré už nepustil. O radosť sa staral aj domáci Filip Sládečka na pohárovom Lamborghini Huracán, ktorý však napokon prišiel nielen o skvelú druhú priečku, no kvôli problému s pnematikami musel odstúpiť. Druhý skončil ďalší Slovák Christian Malchárek na Audi R8 LMS GT3, ktorý však stratil na víťaza takmer 20 sekúnd. Tretí skončil Josef Záruba na Lamborghini Huracán.

Večerné vytrvalostné preteky boli rozdelené na jednu hodinu v rámci Stredoeurópskej trofeje FIA (FIA CEZ) a druhá hodina bola určená pre tímy ESET V4 Cup. Celkovým víťazom sa po 57 kolách na 5922-metrovej trati stal opäť Marcin Jedlinski na Audi. Za volantom sa striedal s Mateuszom Lisowskim. Druhý skončili Štefan Rosina s Josefom Králom na BMW M6 GT3. Tretie miesto patrilo Maťovi a Mirovi Konôpkovcom na Lamborghini Huracán.

Posledný víkendový šprint na 10 kôl divízie D4 nad 2000 cm3 ponúkol v nedeľu skutočne napínavé preteky. "Dominátor" Marcin Jedlinski síce zvíťazil, no nebolo to celkom bez boja. Po zlom štarte totiž prišiel hneď o niekoľko miest a do čela sa dostal Josef Záruba pred Samom Sládečkom. Stíhacou jazdou sa Jedlinski napokon prepracoval za vedúceho Zárubu a niekoľko kôl mu doslova dýchal na chrbát, až ho napokon 4 kolá pred koncom predbehol. V cieli sa tak poľský pretekár tešil z druhého šprintového víťazstva víkendu pred druhým Josefom Zárubom a tretím Samom Sládečkom.

Tohtoročná Veľká cena Slovenska ponúkla nielen mimoriadne horúce počasie, ale aj rekordný počet prihlásených tímov a jazdcov. Najbližším podujatím na okruhu SLOVAKIA RING bude Veľká cena Slovenska preteky motocyklov na okruhu 7. až 9. septembra.