Veľká cena SR na SLOVAKIA RINGU je predo dvermi

Naše najväčšie národné okruhové podujatie je predo dvermi: Veľká cena SR preteky cestných automobilov na okruhu rozkladá svoje stany v zákulisí autodromu SLOVAKIA RING pri Orechovej Potôni. Okrem nabitého pretekárskeho programu ponúkne svojim návštevníkom aj množstvo sprievodných atrakcií. To všetko už 20. a 21. augusta.

Tento víkend čaká na priaznivcov rýchlych kolies skutočný vrchol sezóny. Tradičná Veľká cena SR pretekárskych automobilov prinesie nielen slovenskú, ale skutočne stredoeurópsku špičku po siedmykrát na SLOVAKIA RING. Okruhové Majstrovstvá Slovenska a seriál ESET V4 Cup predstaví vo viacerých kategóriach najsilnejšie a najzvučnejšie kapotované stroje ako Lamborghini Huracán GT3, ale aj Formulu 3 či cestovné a pohárové autá rôznych seriálov.

Nekonečná akcia na trati môže unaviť aj vytrvalejšie fanúšikovské oko. Preto, ale aj pre zábavu všetkých rodinných príslušníkov, ponúka SLOVAKIA RING viacero zaujímavých sprievodných akcií. Pokochať sa môžete napríklad autami tuningového zrazu vo Fun Zóne (za montovanou tribúnou B). Bez povšimnutia neostane ani originálna vojenská stíhačka MIG 21 či vojenský vrtulník, priamo pred bránami okruhu. Tam si môžete oddýchnuť a načerpať energiu v Slovnaft chillout zóne. Bezpečne a pohodlne si zapretekať na našej trati môžete na profesionálnom RRS simulátore. Stretnete tu i pretekára Maťa Homolu, ktorý RRS pravidelne využíva na vlastný tréning. Maťo, ale aj ďalšie známe mená slovenského motoršportu pozdravia fanúšikov na autogramiáde v nedeľu o 12:00 v zákulisí okruhu. Chýbať nebudú naši najznámejší svetoví pretekári Štofi Rosina, Miro Konôpka či "dakarista" Ivan Jakeš. Centrum bezpečnej jazdy otvorí svoje brány širokej verejnosti a ponúkne užitočnú zábavu: v simulátore prevrátenia pri Slovnaft chillout zóne zažijete v absolútnom bezpečí pocit z prevráteného auta. Zároveň si s vozidlami značky Ford vyskúšate niektoré výcvikové polygóny našej špičkovej "školy šmyku".

Pre najmenších budú pripravené detské nafukovacie atrakcie, trampolíny či skákacie hrady. Navštíviť sa oplatí určite aj nedávno otvorené mini ZOO Malkia Park v širšom areáli samotného okruhu.

Počas soboty aj nedele bude zabezpečená obojsmerná bezplatná kyvadlová doprava zo železničnej stanice Orechová Potôň, kde premávajú vlaky Regio Jet. Autobus bude premávať podľa aktuálneho hamonogramu vlakov.

Veľká cena SR spolu so SLOVAKIA RINGOM nezaháľajú ani tento rok a garantujú tú pravú motoristickú zábavu, akú podujatie takejto špičkovej kategórie dokáže ponúknuť.