Supermotoristický mesiac na SLOVAKIA RINGU

Okruh SLOVAKIA RING predstaví v mesiaci august aj tentokrát dve mimoriadne významné a veľké motoristické podujatia. Najprv to bude populárny nemecký seriál ADAC GT Masters a v druhej polovici mesiaca sa k nám vrátia „GT-čka“ v podobe Blancpain Sprint Series, v spojení s Veľkou cenou Slovenskej republiky.

Veľký automobilový festival – ADAC GT Masters, FIA GT Series a VC SR priniesol na okruh SLOVAKIA RING len minulý rok tisíce divákov. Tentoraz dochádza k dvom zásadným zmenám – FIA GT Series, kde sme videli štartovať napríklad Sébastiena Loeba či Štefana Rosinu, mení svoj názov na Blancpain Sprint Series. Zároveň budú silné GT3 tohto seriálu štartovať spolu s tradičnou Veľkou cenou Slovenskej republiky cestných automobilov. Dve veľké podujatia, spojené do jedného nabitého víkendu - 23.-24. augusta.

August začína najpopulárnejším a najväčším seriálom vozidiel GT3 v Nemecku – ADAC GT Masters. Práve táto krajina dala svetu nádherné stroje ako Audi R8, Porsche 911 či BMW Z4, ktoré zabávajú fanúšikov, spolu s Ferrari, Lamborghini a ďalšími - pod homologáciou FIA GT3. Krásny hluk, super rýchle vozidlá najvyššej GT-špecifikácie, slávne značky a množstvo profesionálnych pilotov: ADAC GT Masters prinesie aj formulový ADAC Formel Masters, no plánované sú aj Lotus Ladies Cup a Suzuki Swift Cup. Na SLOVAKIA RINGU už 8.-10. augusta.