Slovenský kartingový pohár ukončil sezónu opäť u nás!

5.10.2021, Orechová Potôň - Dvanásty ročník Slovenského kartingového pohár prišiel v sobotu 2.10. do svojho cieľa. Na pretekoch v areáli Slovakia Ringu sa stretlo viac ako 70 jazdcov zo Slovenska a blízkeho zahraničia. Pretekári si prišli zmerať sily a nazbierať posledné cenné body do seriálovej tabuľky.

„Účasť na dnešných pretekoch nepovažujeme za najvyššiu v tomto roku. Môže za to aj nepriaznivá epidemiologická situácia, no sčasti aj fakt, že na Slovakia Ringu sme pretekali aj v septembri,“ uviedol Róbert Chudý, organizátor série Slovenského kartingového pohára. Napriek opakovaniu areálu neboli trate totožné. Pretekalo sa na zmenenom variante a pretekári mali o jeden tréning menej na to, aby sa pripravili na kvalifikáciu a jednotlivé jazdy.

„Akutálny variant trate je o niečo technickejší ako tá klasická verzia. Je tu viac ostrých zákrut a menej priestoru na predbiehanie. Pre pretekárov bude tento variant veľkou výzvou,“ dodal Tomáš Kuna, spoluorganizátor Slovenského kartingového pohára.Jednotliví jazdci reagovali na trať rôznorodo. Rovnako aj na fakt, že mali menej času na trénovanie. Vo všeobecnosti sa však zmenené podmienky na finálnych výsledkoch odrazili iba minimálne a medailové pozície sa vo veľkom opakovali. Jednotliví jazdci reagovali na trať rôznorodo. Rovnako aj na fakt, že mali menej času na trénovanie. Vo všeobecnosti sa však zmenené podmienky na finálnych výsledkoch odrazili iba minimálne a medailové pozície sa vo veľkom opakovali.

Šieste preteky na Slovakia Ringu tak oficiálne ukončili sezónu Slovenského kartingového pohára a organizátori ďakujú všetkým jazdcom i fanúšikom za priazeň. Vidíme sa opäť v roku 2022. Pre aktuálne informácie určite sledujte stránku Slovenského kartingového pohára.

@photo: Jakub Rovný

Kompletná fotogaléria:

https://www.facebook.com/media...