SLOVAKIA RING rozhodne o majstrovi sveta

Posledné dve podujatia Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov (FIM EWC) budú vskutku zaujímavé. Boje o majstrovské tituly budú intenzívne aj na okruhu SLOVAKIA RING počas predposledného podujatia sezóny 2016-2017. Práve u nás sa rozhodne o šampiónoch populárnej triedy Superstock. Chýbať nebudú ani slovenskí jazdci.

Ostatné dve podujatia v Le Mans a na Oschersleben dramaticky zmenšili bodový rozdiel medzi prvými dvoma tímami v šampionáte. Tím GMT94 Yamaha (jazdci David Checa, Niccolò Canepa, Mike Di Meglio) si dvomi víťazstvami po sebe výdatne pomohol, pričom Suzuki Endurance Racing (jazdci Vincent Philippe, Etienne Masson, Alex Cudlin) si slabým umiestnením v Nemecku pohoršil a vedie v šampionáte už len o sedem bodov.

Otvorené sú skutočne všetky možnosti a scenáre, keďže na SLOVAKIA RINGU získa víťaz 30 bodov a na finále v Suzuke až 45 bodov. YART Yamaha Official EWC Team zatiaľ stráca na vedúcu posádku 22 bodov, F.C.C. TSR Honda stráca 24 bodov a slovenský Maco Racing Team je rovnako v boji o titul so stratou 33 bodov. Práve znalosť domáceho okruhu môže byť pre slovenský tím skutočnou výhodou.

Boje v nabitej triede Superstock budú na SLOVAKIA RINGU hádam najintenzívnejšie. Pôjde totiž o veľké finále tejto kategórie (v Suzuke štartuje len kráľovská Formula EWC). Bodové rozdiely sú tu rovnako minimálne. Tím Moto Ain CRT (Yamaha) sa nedávnym víťazstvom v Nemecku dostal do čela tabuliek so šesťbodovým náskokom pred Tati Team Beaujolais Racing (Kawasaki) a dvanásťbodovým náskokom pred Yamaha Viltaïs Experiences. Jeden z nich bude na SLOVAKIA RINGU korunovaný za šampióna 2016-2017 FIM EWC Superstock World Cup.