SLOVAKIA RING privíta veľký motocyklový sviatok

Prvý permanentný pretekársky okruh na Slovensku – SLOVAKIA RING, prináša od svojho otvorenia v roku 2010 pravidelne aj veľký motocyklový šampionát Alpe Adria Road Racing Championship.

Najlepší jazdci tzv. alpsko-jadranského regiónu zabojujú u nás o triumfy a body už o týždeň - 13.-15. mája.

Medzi nimi nebude chýbať napríklad slovenský pretekár Tomáš Svitok, ktorý sa tento rok predstaví pod vlajkou českého tímu Extéria BMW v triede Superstock 1000. Okrem neho patrí špičkový seriál jazdcom nielen zo spomínaného regiónu (t.j. Slovensko, Česko, Rakúsko, Maďarsko, Chorvátsko, Taliansko, Bulharsko a Slovinsko). Po prvýkrát udelia trofeje aj jazdcom z ostatných kútov Európy. Samozrejme, nič sa nemení na samostatnom hodnotení alpsko-jadranských krajín.

Zápolenie bude prebiehať v tradičných triedach 125 SP/ Moto3, SST 600, SSP, Moto2, SST 1000 a SBK. Spolu s nimi sa paralelne uskutočnia aj preteky triedy IMRC. Diváci zažijú Alpe Adriu u nás opäť dvakrát: po májovom predstavení príde európska motocyklová špička ku nám aj 23.-25. septembra, v spojení s Veľkou cenou SR pretekmi cestných motocyklov na okruhu.