SLOVAKIA RING predvedie európskych kráľov driftingu

King of Europe: suverénne najväčší európsky driftersky seriál prichádza po dvoch rokoch opäť na SLOVAKIA RING. Najväčšie hviezdy umenia kontrolovaného šmyku podporí svojou jazdou aj legendárny japonský drifter Kejči Cučija.

„Králi Európy“ zabávajú každoročne milióny divákov nielen na okruhoch, ale aj neopakovateľnými videami, kde predvádzajú svoje precízne umenie. Dverami napred, s obrovským kúdolom dymu spod pneumatík, v súbojoch bok po boku. Nájazdová rýchlosť do prvej zákruty SLOVAKIA RINGu predstavuje 180 až 200 km/h. V tejto rýchlosti jazdci „odtrhnú“ svoje vozidlo do šmyku a zvyšok trate pracujú na hranici fyziky vozidla a adhézie.

Driftersky motoršport a obzvlášť seriál King of Europe láka na okruhy odjakživa veľké davy fanúšikov. Pre SLOVAKIA RING to bude posledné veľké medzinárodné podujatie, ktoré prakticky uzavrie našu veľkú sezónu. V novembri náš však tradične čaká ešte „relyová“ Auto Show.

Čísla sledovanosti skutočne hovoria sami za seba: len minulý rok videlo King of Europe 165 miliónov divákov na televíznych obrazovkách. K tomu milión fanúšikov na sociálnych sieťach a vyše 120 tis. divákov priamo na 21 podujatiach sezóny 2014. Tento rok seriál prináša opäť vyše 20 podujatí.

Úspech 11-ročného šampionátu prekročí už budúci rok hranice Európy. Okrem hľadania kráľa Európy pribudne šampionát na Strednom východe, v Južnej Amerike a o nové krajiny sa rozšíri aj ázijská séria. Spoločne budú bojovať o svetový titul národov.

SLOVAKIA RING hosťoval toto podujatie naposledy v roku 2013. Tentokrát k nám zavíta európska špička, vrátane slovenského zastúpenia, 24. a 25. októbra.