SLOVAKIA RING na autosalóne Incheba Bratislava 2022

Bratislava, 25.04.2022 - Nové trendy v gastronómii, zaujímavé turistické destinácie a k tomu prehliadku všetkých foriem mobility už na konci apríla prinesú do bratislavskej Incheby známe veľtrhy cestovného ruchu a gastronómie ITF Slovakiatour a Danubius Gastro. Tento rok sa v dňoch 28. 4. – 1. 5. budú konať spoločne s Autosalonom, ktorý sa ponesie v duchu mobility ako takej.

Podobne ako po minulé roky, ani tento rok si SLOVAKIA RING nenechá ujsť možnosť vystavovať na najprestížnejšej automobilovej výstave na Slovensku - Incheba Bratislava 2022. Návštevníci nájdu v stánok SLOVAKIA RING v pavilóne B - stred na prvom poschodí. Vystavený bude na obdiv nový oficiálny Safety Car okruhu v podobe upravenej Toyoty Supra GR. V stánku bude zároveň priebať súťaž o vstupenky na preteky ťahačov OMV MaxxMotion Truck Race of Slovakia FIA ETRC (1.-3.7.2022) a automobilových pretekov OMV MaxxMotion Veľká cena SR (19.-21.8.2022). Špeciálnou cenou bude RACE TAXI jazda na vystavenom safety care počas pretekov spomínanej Veľkej ceny. Stačí sa zastaviť na stánku SLOVAKIA RINGU a vyplniť žrebovací lístok. Po skončení autosalónu budú vyžrebovaní výhercovia jednotlivých cien.

O podujatí


Autosalon: prehliadka všetkých foriem mobility

Prierez možnosťami prepravy a elektromobility od 28. apríla do 1. mája prinesie tradičný bratislavský Autosalon. V tomto roku nebude zameraný len na automobily ako produkt, ale aj na služby, ktoré s automobilmi a mobilitou súvisia. Napriek náročnej situácii v automobilovom segmente sa návštevníci môžu tešiť nielen na prezentáciu osobných, úžitkových aj luxusných automobilov, ale aj karavanov a obytných automobilov v sekcii Caravan Show, a chýbať nebude ani slovenská automobilová premiéra.

Automobil ako produkt aj služba

Hoci automobilový priemysel je poznačený nielen pandémiou, ale aj aktuálnou politickou situáciou vo svete, Autosalon najmä prostredníctvom predajcov a zastúpenia spoločností zaoberajúcich sa poskytovaním automobilových služieb odprezentuje nielen širšie dostupné modely, ale aj luxusné a exkluzívne automobily (Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Brabus, Citröen, Dodge, DongFeng, DS, Ferrari, Isuzu, KIA, Lamborghini, McLaren, Mercedes, Opel, Peugeot, Piaggo, Porsche, RAM, Renault, Rolls Royce, Volkswagen).

Dôraz pritom bude kladený nielen na vozidlá samotné, ale aj na služby, ktoré s vozidlami a s mobilitou súvisia ako prenájom, carsharing a podobne, pričom v rámci témy mobility sa predstaví aj známa značka bicyklov (Specialized). Aj z toho dôvodu nebudú uvedené značky zastúpené v plnej miere, ale návštevníkom sa predstavia vybrané modely vozidiel.

Luxus na cestách v podobe exkluzívnych modelov

Ani v prvom ročníku Autosalonu po pandémii koronavírusu nebudú návštevníci ukrátení o ponuku exkluzívnych automobilov. Rýchlosť, sila a elegantné tvary budú zastúpené napríklad prostredníctvom modelov Audi e-tron GT, Aston Martin DB11, Aston Martin DBX, Bentley GT Speed, Bentley Bentayga Hybrid, Ferrari SF90 Stradale, Ferrari 812 Superfast, Ferrari Roma, Lamborghini Huracan STO, McLaren 570 GT či Brabus 700.

Inšpirácia nedávnou minulosťou v youngtimer zóne

Automobily, ktoré nie sú novinkami, ale overenými a spoľahlivými strojmi – také v rámci Autosalonu priblíži tzv. youngtimer zóna. Viacero modelov BMW (850 CSi, 750 Li, E28 M5)

Ferrari (Challenge Stradale, 348 GTS, 348 GTB, California, 512 TR), ale aj Lamborghini Jarama a Murciélago Roadster; Mercedes-Benz CLK 63 AMG Black Series či Porsche 356 Continental budú nepochybne atraktívnym spestrením štyroch dní v Inchebe.

Slovenská automobilová premiéra a karavany

Napriek náročnej situácii prináša Autosalon aj horúcu novinku: kompaktné SUV DONGFENG Glory 500. Prvé kusy tohto modelu už teraz smerujú na Slovensko a po príchode na náš trh bude toto vozidlo jedným z vôbec najdostupnejších SUV na trhu. V rámci Autosalonu môžu návštevníci zavítať aj do sekcie Caravan Show, ktorá poteší všetkých milovníkov dlhých ciest a oddychu na štyroch kolesách prostredníctvom karavanov, obytných vozidiel či prívesov.

Sprievodný program – jazdy aj cenné rady

Hneď v prvý deň Autosalonu, 28.4. sa o 12:30 uskutoční konferencia na tému vodíkových technológií v doprave. V piatok 29.4. a v sobotu 30.4. (vždy o 17:00) sa v expozícii youngtimerov uskutočnia workshopy o investovaní do automobilov. Každý, koho táto téma zaujíma, sa v Inchebe dozvie, aké pravidlá treba dodržiavať pri kúpe a starostlivosti o investičný automobil, aby jeho hodnota bola čo najvyššia. Od piatka 28.4. do nedele 1.5. sa počas celého dňa bude spoločnosť AUTO Prestige na vonkajšej ploche zabezpečovať predvádzacie jazdy na vozidlách BMW M4 a BMW X5M.

Hlavným mediálnym partnerom Autosalonu je RTVS – Rádio Slovensko a dopravné spravodajstvo Zelená vlna, ktoré sa predstaví v samostatnej expozícii.