SLOVAKIA RING chce ísť ďalej a vyššie

Prvý profesionálny pretekársky okruh u nás SLOVAKIA RING nezostáva stáť na mieste. Fanúšikom motoristického športu za viac ako 5 rokov existencie priniesol na Slovensko množstvo kvalitných medzinárodných pretekov automobilov či motocyklov.

Nadšené reakcie divákov sú najlepšou odozvou na kvantum práce, ktoré odviedli ľudia spätí s pretekárskym okruhom pri Orechovej Potôni. No organizančný tím SLOVAKIA RINGU nespí na vavrínoch. Neustále myslí dopredu a snaží sa priniesť stále viac a viac atraktívnejších seriálov. Už o mesiac privítame u nás opäť oficálny seriál Majstrovstiev sveta cestovných automobilov FIA WTCC s veľkými hviezdami svetového motoršportu ako Sébastien Loeb, Yvan Muller Gabrielle Tarquini či Rob Huff.

No ambíciou SLOVAKIA RINGU je dostať na 5922 metrov dlhú trať aj niektorý zo špičkových formulových šampionátov. Na to však potrebuje FIA licenciu II. stupňa. Vo štvrtok 14. mája podvečer testoval svoj monopost Dallara GP2 na SLOVAKIA RINGU rakúsky pilot Ingo Gerstl, víťaz Boss GP Formula Series 2011. 600-koňový monopost patrí k tým najrýchlejším, čo u nás za 5 rokov jazdilo, a to sme tu hostili aj testy tímov Formule Renault 3,5, WEC či DTM. Oficiálny rekord trate s hodnotou 1:43:115 min v roku 2010 vytvoril ďalší Rakúšan Andreas Zuber v monoposte Dallara GP2/05 v pretekoch série EuroBoss v rámci Ceny Slovenska.

Hoci sa mu Gerstl vo štvrtok večer nepriblížil, dáta z telemetrie poskytol SLOVAKIA RINGu na spracovanie do správy pre Medzinárodnú automobilovú federáciu (FIA). Tá bude posudzovať našu žiadosť o zvýšenie licenčného stupňa, čo by nám v budúcnosti pomohlo prilákať na náš krásny okruh veľmi zaujímavé formulové šampionáty. O vývoji týchto rokovaní budeme našich verných fanúšikov informovať.