Slovák európskym šampiónom na SLOVAKIA RINGu!

Najväčší a najvýznamnejší európsky seriál v driftovaní Monster Energy King of Europe pozná svojich absolútnych víťazov. S rekordným počtom 80 vozidiel sa na SLOVAKIA RINGu rozhodovalo o majstrovskom titule. Novým európskym šampiónom sa stal Košičan Norbert Kováčik.

Posledné preteky Monster Energy King of Europe 2015 na okruhu SLOVAKIA RING priniesli množstvo ostrých súbojov, ale aj kolízií. Nájazdová rýchlosť 200 km/h, tesné odstupy medzi duelantmi, mraky dymu spod pneumatík a skvelé výkony zabávali počas uplynulého víkendu až 9500 divákov. Tí si okrem veľkého finále vychutnali aj "jazdu zručnosti medzi prekážkami" pod názvom Gymkhana.

Košičan Norbert Kováčik sa do finále kategórie ProSeries síce nedostal, no podobne skončil aj jeho najväčší konkurent Izraelčan Adam Frank. Noro si tak k jednému titulu vicemajstra mohol konečne pripísať aj svoj prvý titul "Kráľa Európy": "Sú to skutočne neopísateľné pocity. Je to tiež absolútny vrchol v tomto športe a som rád, že som titul priniesol na Slovensko. Som veľký bojovník za motoršport a drift špeciálne, preto pevne dúfam, že sa u nás táto disciplína znovuzrodí a získa takú podporu, ako v okolitých krajinách. SLOVAKIA RING mám veľmi rád. Tentokrát som bol pod veľkým tlakom a napriek snahe zabojovať o čo najlepšiu pozíciu mi preteky nevyšli. Konečný výsledok v šampionáte to však nezmenilo, takže sa tomuto titulu nesmierne teším," povedal po pretekoch Noro Kováčik.

Vicemajstrom sa stal Maďar Szilveszter György a tretí v šampionáte najvyššej ligy ProSeries skončil Adam Frank. Samotné finálové jazdy na SLOVAKIA RINGu vyhral Poliak Bartek Stolarski pred Talianom Francescom Contim, tretí bol Nemec Joe Hountondji. Ceny najlepším jazdcom odovzdal zakladateľ toho športu, legendárny Japonec Keijči Cučija.

Šampionát Monster Energy King of Europe zavíta na SLOVAKIA RING aj budúci rok. Tohtoročnú motoristickú sezónu na okruhu uzatvorí tradičná rely Auto Show, 13. a 14. novembra.