Slováci na Majstrovstvách sveta počas 8h of SLOVAKIA RING

Automotodróm SLOVAKIA RING privíta už čoskoro svetovú premiéru Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov motocyklov (FIM EWC). Podujatie nesie názov 8h of SLOVAKIA RING 2017 (23.-24. jún). Medzi svetovou elitou uvidíme tiež niekoľko Slovákov. Koho z domácich povzbudí slovenské publikum počas víkendu vzrušujúcich osemhodinových pretekov?

Maco Racing Team

Bratislavčan Martin Kuzma, alias "Maco", sa po prvýkrát postavil na štart motocyklových pretekov v roku 1997. Od roku 1999 sa už objavoval v štartových listinách s tímom "Maco Moto Racing", z ktorého je dnešný Maco Racing Team. Svoje najväčšie úspechy v seriáli zaznamenali určite túto sezónu vďaka 4. miestu na Bol d'Or, 5. miestu v Le Mans a skvelému 3. miestu nedávno na Oschersleben. Ich predošlé posledné pódium bolo rovnako 3. miesto v Katare v roku 2008.

"Maco" sedlá v aktuálnom ročínku FIM EWC na každých pretekoch trojicu zahraničných špičkových jazdcov: Marko Jerman (32 r., Slovinsko), Greg Junod (29 r., Švajčiarsko) a Anthony Dos Santos (31 r., Francúzsko) sa podelia o motocykel Yamaha YZF-R1 na pneumatikách Dunlop v najvyššej triede Formula EWC.

Okrem toho nasadí "Maco" špeciálne na SLOVAKIA RINGU ešte troch slovenských jazdcov v triede Superstock: Slováci Rado Dulík, Tomáš Svitok a David Ouředníček z Česka osedlajú rovnako pretekársky stroj značky Yamaha pod vlajkou tímu Maco Racing 2.

Jaro Černý

Ďalším Slovákom na štarte bude Jaro Černý z továrenského tímu BMW - LRP Poland. Jaro má za sebou zatiaľ smolnú sezónu v EWC, keď sa im na pretekoch v Le Mans pokazil stroj a na Oscherslebene (kde ho vystriedali nemeckí jazdci) pre nich skončili preteky nehodou. Víťazstvá v národnom motocyklovom šampionáte a znalosť domácej trate chce Jaro využiť naplno. Pomáhať mu budú spolujazdci Markus Reiterberger (Nemecko) a Dani de Boer (Holandsko).

Motomaxx Racing Team

Nový slovenský tím vznikol špeciálne pre podujatie 8 h of SLOVAKIA RING a tvorí ho trojica slovenských jazdcov Vladimír Ruža, Juraj Knezovič a Jakub Jantulík. Otcom myšlienky je práve šesťnásobný majster Slovenska Vladimír Ruža. Sedlať budú motocykel Kawasaki v triede Superstock, so štartovým číslom 71.

Preteky 8h of SLOVAKIA RING štartujú u nás v sobotu 24. júna o 14:00. Cieľ pretekov je naplánovaný na 22:00. Diváci zažijú v piatok kvalifikácie a autogramiádu o 18:00 a neskôr nedeľa patrí ešte pretekom stredoeuópskeho šampionátu Alpe Adria.