Sledujte preteky 8H SLOVAKIA RING naživo aj v TV

Historicky prvé preteky FIM EWC (vytrvalostný svetový šampionát) cestných motocyklov ako 4. kolo tohtoročných majstrovstiev sveta sa dostanú na televízne obrazovky po celom svete.

U nás bude toto vrcholné podujatie vysielať verejnoprávna RTVS, ktorá zaradila do programu prvú a poslednú hodinu pretekov. Štart je naplánovaný na 13:30, víťaza na 5920-metrovom SLOVAKIA RINGU spoznáme o 21:30. Na Slovensku sa v sobotu rozhodne aj o titule majstrov sveta v triede Superstock, takže o napätie nebude núdza.

Skvelá reklama o Slovensku a našom prvom pretekárskom okruhu sa dostane do celého sveta, veď promotérom a oficiálnym vysielateľom FIM EWC je stanica Eurosport. Na svojom druhom okruhu Eurosport 2 prinesie preteky naživo takisto v dvoch blokoch, so štartom prvej časti prenosu o 13:15. Vysielať sa bude do 16:30 a potom zasa záver od 18:00 do 21:50, teda až po stupne víťazov. Na nich odovzdajú víťaznému tímu krásnu špeciálnu trofej od umelca Achilaesa.

30 štartujúcich tímov uvidia diváci aj mimo siete Eurosportu. Vo Francúzsku napríklad v na stanici La Chaîne l’Equipe. V severnej Afrike a na Blízkom východe bude signál z pretekov 8H SLOVAKIA RING prenášať kanál OSN Sports. Skrátené zostrihy z pretekov potom môžu vidieť diváci RTVS, OSN Sports, Fox Sports v Ázii vrátane Japonska, La Chaîne l’Equipe vo Francúzsku a kanála Quest vo Veľkej Británii. Reláciu EWC All Access odvysielajú ešte aj Garage TV v Španielsku a Velocity v USA a Kanade.