Relykros otvoril sezónu na SLOVAKIA RINGU

Uplynulý víkend sa na prvom permanentnom pretekárskom okruhu SLOVAKIA RING niesol v znamení adrenalínového relykrosu.

Šampionát FIA Zóny Strednej Európy (FIA CEZ Rallycross) prilákal do Orechovej Potône 132 vozidiel a 4520 divákov. Solídne zaplnené tribúny videli počas dvoch dní naozaj napínavý motoršport. V triede Super Cars doslova lietal po šotolinovo-asfaltovej trati Maďar Tamás Kárai na Škode Fabia MKII s výkonom vyše 500 konských síl a pohonom všetkých kolies. Vo finále zdolal aj obhajcu prvenstva z vlaňajška Aloisa Höllera (AUT) na Forde Focus T16 4*4. Slovenské farby výborne reprezentoval Juraj Baláž, ktorý skončil na celkovo 6. mieste.

V kategórii Super Touring Cars +2000 sa z víťazstva tešil Rakúšan Karl Schadenhofer na VW Golf. V dvojlitroch zasa nedal nikomu šancu český jazdec Roman Častoral na vozidle Opel Astra OPC. Dominanciu našich susedov potvrdil Jakub Bittmann na Peugeote 206 Maxi. Obom však cestu za poprednými priečkami uľahčila porucha na Seate nášho Karola Šedivého ml. V malých „cesťákoch“ S1600 vo výbornom finále exceloval Maďar Gábor Szíjj na Suzuki Swift.

Kto nestihol stredoeurópsky relykros v marcovom termíne, dostane ďalšiu šancu už v máji. Na SLOVAKIA RINGU po roku opäť privítame exhibičný XRace – nástupcu populárneho Autoslide Žarnovica. Ešte predtým nás v apríli čaká vyvrcholenie talentovej súťaže RaceStar so Štefanom Rosinom a na začiatku mája aj obľúbený Power fest.

Tlačová správa na stiahnutie:

Relykros otvoril sezónu na SLOVAKIA RINGU