Relykros na SLOVAKIA RINGU už tento víkend

FIA CEZ OMV MaxxMotion Rallycross prichádza na okruh SLOVAKIA RING ako jedno z posledných tohtoročných vrcholových podujatí. Už 21. a 22. októbra sa dozvieme mená víťazov prestížnej Stredoeurópskej trofeje FIA (FIA CEZ).

Parametre relykrosovej trate SLOVAKIA RINGU sú štandardné aj pre Majstrovstvá sveta FIA WRX:

Dĺžka trate: 1 496 metrov

Dĺžka trate + Joker kolo: 1 524 metrov

Šírka štartu: 20 metrov

Maximálna šírka: 20 metrov

Minimálna šírka: 12 metrov

Povrch: 34% nespevnené a 66% spevnené

Pripomeňme si ešte športové pravidlá relykrosu FIA CEZ.

Tréningy: Víkend začína v sobotu ráno sériou voľných tréningov. Počas meraného tréningu môže byť na trati v rovnaký čas najviac osem áut. Každý pretekár je tu povinný spraviť najmenej jedno merané kolo. Trvanie: 3 kolá (dvakrát).

Rozjazdy: Konať sa budú tri rozjazdy, a to v kategóriách SuperCars, Super1600, SuperTouringCars (-1600, -2000 a +2000). Na záver sú tu ešte triedy Historic (-1600, +1600 a 4x4). Trvanie: 4 kolá. Súčasťou sú národné a medzinárodné šampionáty/trofeje Slovenska, Česka, Maďarska a Rakúska.

Semifinálové a finálové jazdy: Záver víkendu patrí dvom semifinálovým a jednej finálovej jazde. Na štart sa tu postaví šesť áut (tri rady po dve autá). Semifinále aj finále potrvá päť kôl. Prví traja v cieli oboch semifinálových jázd sa postavia na rošt veľkého finále. Ak sa jazdec nevie dostaviť na štartovací rošt (semifinále, alebo finále), nahradí ho prvý zo zoznamu nekvalifikovaných (náhradníkov) a odštartuje z posledného miesta. Štart semifinále je plánovaný na nedeľu 11:30 a finále o 13:45. To znamená, že sa diváci u nás môžu skvele naladiť na neskorší večerný prenos Veľkej ceny USA Formuly 1 (o 21:00).

Pripomeňme si ešte, že víťazom marcového FIA CEZ OMV MaxxMotion Rallycross najsilnejšej kategórie SuperCars bol maďarský pretekár Tamás Kiss Pál na Peugeote 208 SC. Udržal za sebou skúseného Rakúšana Maxa Puchera na Forde Fiesta SC. Tretí skončil Maďar Zoltán Vass na Mitsubishi Colt SC.

Desaťdielny seriál FIA CEZ odvtedy navštívil tiež Maďarsko, Poľsko, Česko, Taliansko a Rakúsko. Lídrom priebežného poradia najsilnejších SuperCars je Rakúšan Max Pucher (MJP Racing) na Forde Fiesta pred Aloisom Höllerom a Tamás Kiss Pálom. Z 32 klasifikovaných je náš Juraj Baláž (Mitsubishi Lancer EVO) na 12. mieste.