RELY NA SLOVAKIA RINGU SA ZMENILO NA „DESTRUCTION DERBY“

Orechová Potôň, 21. marec 2021 – Až 15 posádok nedojazdilo počas úvodného podujatia slovenského rely šampionátu, OMV MaxxMotion RALLY 2021 v uzavretom areáli okruhu SLOVAKIA RING. Absolútne víťazstvo si, podobne ako pri poslednom jesennom podujatí, odnáša poľská posádka Grzegorz Grzyb – Poradzisz Michal.

Na štart úvodnej rely sa nakoniec postavilo 54 posádok z piatich krajín Európy. Náročné trate v útrobách pretekárskeho okruhu sa postarali o množstvo kontaktov a vyradených posádok počas jednotlivých rýchlostných skúšok. Dve autá skončili „na streche“ pri prejazde retardérom na cieľovej rovinke okruhu, viaceré ostali stáť mimo cesty s odtrhnutými kolesami alebo technickými poruchami. Celkovo si posádky odkrútili 135 ostrých kilometrov v rámci 11 rýchlostných skúšok rozdelených do oboch dní víkendu.

V absolútnom poradí svoje prvenstvo obhájil minuloročný celkový víťaz a majster Slovenskej republiky Poliak Grzegorz Grzyb na Škoda Fabia Rally2 Evo z tímu RUFA MOTOR-SPORT. Druhá skončila slovenská posádka Jaro Melichárek – Martin Tureček z SK DER RALLY tímu na Škoda FABIA Rally2 Evo a tretie miesto si odniesla dvojica Igor Drotár – Imrich Ferencz na Škode FABIA R5.

Súboj predokoliek vyhrala prekvapivo poľská dvojica Kamil Bolek – Jastrzebski Lukasz na Peugeote 208. Nasledovala ich posádka tiež z Poľska Lewandowski Lukasz – Wróbel Jakub a pódium uzavreli bratia Kamil a Erik Švecovci zo Slovenska rovnako jazdiaci na Peogeote 208.

V triede „historikov“ si najlepšie počínali Lukáš Klust s Ivanom Ganádikom jazdiacich na ŠKODE FAVORIT 136L/A.

Počas víkendu sa odjazdil aj Slovenský rally pohár, v rámci ktorého si najviac bodov odviezol Ladislav Mokráň a Julius Kováč na vozidle Renault Clio Sport. Druhé miesto obsadili Hupka s Gregoríkom tiež na Renaulte Clio a tretie miesto patrilo minuloročným víťazom Polovka – Turcsýnyi na Seate Ibiza.

Podujatie sa konalo v uzavretom areáli, pred prázdnymi tribúnami s vylúčenou verejnosťou a za prísnych hygienických opatrení v zmysle nariadení Úradu verejného zdravotníctva SR pre organizovanie hromadných podujatí.

Ďalšie kolo pretekov slovenského šampionátu v rely je plánované na koniec mája pod Tatrami.

Nasledujúcim podujatím organizovaným v areáli pretekárskeho okruhu budú oficiálne majstrovstvá SR pretekov do vrchu pod názvom OMV MAXXMOTION HILL CLIMB RACE SLOVAKIA RING a to počas víkendu Veľkej noci 3. a 4. apríla 2021.

Viac informácii o podujatí, kompletných výsledkoch či štartových listinách nájdete na oficiálnej stránke www.slovakiaring.sk.

Fotogaléria:

https://www.autosportfoto.sk/s...

https://www.autosportfoto.sk/s...

https://www.autosportfoto.sk/s...

https://www.autosportfoto.sk/s...