RACESTAR hľadá znovu talenty motoršportu

Druhý ročník projektu RACESTAR nájde 21. marca svojho víťaza spomedzi mladých ambicióznych automobilových pretekárov. Táto talentová súťaž bude mať svoje finále práve na okruhu SLOVAKIA RING. Kvalifikácia pre všetkých záujemcov o celoročný pretekársky angažmán sa začína už teraz.

Tak ako minulý rok, aj tentokrát môžu všetci začínajúci pretekári podať svoje prihlášky a odjazdiť kvalifikačné kolá na motokárových okruhoch Kart 1 Aréna v Bratislave, Scuderia Kart v Žiline a Karting Aréna v Plešivci, a to od 15. februára do 10. marca 2016. Odtiaľ postúpi 25 najrýchlejších do dvojdňového finále: 20. marca v bratislavskej Kart 1 Aréne a 21. marca na okruhu SLOVAKIA RING.

Prvý finálový deň v Kart 1 Aréne bude 75 finalistov z troch krajín súperiť na motokárach, na profesionálnom pretekárskom simulátore, ale aj vo všeobecných otázkach o motoristickom športe. Hlavný finálový deň na okruhu SLOVAKIA RING bude rovnako rozdelený do viacerých skúšok: pod vedením mediálnych odborníkov z motoršportu absolvujú kamerové skúšky, ďalej fyzické testy a jazdu zručnosti.

Chýbať nebude ani finalista RACESTAR 2015 Tomáš Bizub (a následne víťaz seriálu SWIFT CUP EUROPE, do ktorého sa dostal práve vďaka RACESTAR), ako aj náš najúspešnejší okruhový pretekár Štefan „Štofi“ Rosina.

Víťaz získa celoročný angažmán v seriáli SWIFT CUP EUROPE a k tomu pretekársku kombinézu. Zároveň sa predstaví aj na Veľkej cene SR pretekoch automobilov na okruhu a zažije tiež veľký víkend Blancpain GT Series na Hungaroringu, ako člen tímu Štefana Rosinu.

Najlepší Slovák v kategórii do 21 rokov absolvuje pretekársku sezónu MX-5 Cup v Slovenskom okruhovom pohári, a rovnako získa nehorľavú profesionálnu kombinézu. Taktiež nebude chýbať na Veľkej cene SR v auguste na SLOVAKIA RINGu.

Kategória „Najlepší Slovák“ ponúka celoročné miesto na Majstrovstvách Slovenska v halových motokárach, kde môže ďalej zdokonaľovať svoje schopnosti.

Kvalifikácie sú otvorené pre uchádzačov vo veku od 14 do 25 rokov. Bezplatnú prihlášku nájdu záujemcovia na stránke www.racestar.sk