Prvé veľké preteky prichádzajú na SLOVAKIA RING!

Okruh SLOVAKIA RING predstaví už tento víkend prvé veľké európske preteky v špičkovom relykrose. Spojenie rýchlostnej dráhy s obslužnými komunikáciami, nespevneným povrchom so skokmi prinesie množstvo vzrušujúcej akcie.

Vyše stovka prihlásených v siedmych kategóriách ponúkne na 1 250-metrovej špeciálnej trati dva akčné dni plné súbojov „telo na telo“. Kontakty sú tu viac než bežné, pričom jazdci vôbec nešetria pneumatiky, palivo, ani nárazníky. Zmeny povrchov, šmyky, skoky, precíznosť, prezieravosť a sledovanie protivníkov, ako aj stratégie kedy použiť „Joker“ kolo – o tom bude FIA Zóna strednej Európy v relykrose (FIA CEZ Rallycross Championship) na SLOVAKIA RINGu. Slovenský, maďarský aj český šampionát odštartuje práve u nás, už tento víkend.

FIA Majstrovstvá sveta v relykrose lákajú na pretekárske dráhy okrem obrovských davov fanúšikov aj slávne mená ako Sébastien Loeb, Petter Solberg, či bývalého majstra sveta F1 Jacquesa Villeneuva. Náš FIA CEZ Rallycross Championship je jeho „menšou sestrou,“ pričom prináša tucty kvalitných jazdcov aj vozidiel zo Slovenska a okolitých krajín. Vyše 500-koňové stroje s pohonom 4x4 budú v triede SuperCars skutočným lákadlom, rovnako ako vozidlá ďalších tried: Super 1600, Super Touring Cars s objemom motora nad 2000 cm3 a do 2000 cm3.

Sobotňajšie tréningy a rozjazdy vystriedajú v nedeľu posledné rozjazdy, dve semifinálové kolá a jedno veľké finále. V rozjazdách každý jazdec spraví 4 ostré kolá. V semifinále 6 jazdcov absolvuje ostré súboje v trvaní 5 kôl a rovnako aj v samotnom finále, pričom každý pretekár musí jedenkrát absolvovať predĺžené „Joker“ kolo. Kedy tak spraví, je na jeho stratégii.

Veľká šou plná stredoeurópskej špičky na SLOVAKIA RINGu – FIA Zóna strednej Európy v relykrose, už tento víkend 21. a 22. marca.

Časový harmonogram:

Sobota 21.3.2015:

11:00 – 1. voľný tréning
12:45 – 2. voľný tréning
14:30 – 1. séria rozjázd
16:30 – 2. séria rozjázd

Nedeľa 22.3.2015:

08:00 – 3. séria rozjázd
10:00 – 4. séria rozjázd
11:50 – prezentačné kolo
12.15 – semifinálové jazdy
14:30 – finálové jazdy
16:30 –slávnostné vyhlasovanie víťazov pred vstupom do riadiacej veže

Tlačová správa na stiahnutie:

Prvé veľké preteky prichádzajú na SLOVAKIA RING!