Preteky 8H SLOVAKIA RING vyhral tím GMT94

Prvé preteky FIM MS vytrvalostných pretekov motocyklov (EWC) v histórii okruhu SLOVAKIA RING vyhral francúzsky tím GMT94 Yamaha. V dramatickom závere prišiel o fantastické 2. miesto slovenský tím MACO Racing, majstrami sveta v triede Superstock sa o jeden bod stali jazdci Yamaha Viltais Experience.

Neuveriteľne krásne preteky sa odohrali na 5922-metrov dlhom okruhu SLOVAKIA RING neďaleko Bratislavy. Špičkové tímy vytrvalostného svetového šampionátu predviedli divákom na tribúnach, ako aj tým pri televíznych obrazovkách, svoje umenie na dvoch kolesách a nervydrásajúce súboje o pozície a body. Jednu z hlavných úloh v osemhodinovke hral aj slovenský MACO Racing.

Francúzska stajňa GMT94 Yamaha s legendárnym manažérom Christopheom Gouyotom vyhrala výkonom 223 kôl a skompletizovala víťazný hetrik po triumfoch na 24h Le Mans a 8h Oschersleben. V priebežnom poradí FIM EWC je GMT94 už na 2. mieste len jeden bod za Suzuki Endurance Racing Teamom, ktorý na SLOVAKIA RINGU prišiel do cieľa druhý so stratou dvoch kôl. No o 2. miesto musel do posledných minút bojovať s tímom Honda Endurance Racing, ktorému sa podarilo s novým modelom Honda CBR 1000 RR vôbec prvý raz dostať na stupne víťazov.

Slovenský MACO Racing predviedol so svojou Yamahou úžasný výkon. Po konzistentnej jazde a problémoch súperov sa dostali na 2. miesto, no 90 minút pred koncom 8-hodinových pretekov Anthony Dos Santos nešťastne spadol v 6. zákrute a napokon prišiel najlepší slovenský tím do cieľa na 9. mieste. Siedmu priečku získal Slovák Jaro Černý vo farbách poľského tímu LRP Poland na BMW. Popod šachovnicovú vlajku v náročných pretekoch prešli aj tímy MACO Racing 2 s trojicou Tomáš Svitok, Rado Dulík, David Ouředníček (22. miesto) a tiež motomaxx racing Team s jazdcami Vladom Ružom, Jakubom Jantulíkom a Jurajom Knezovičom (23. miesto).

Na SLOVAKIA RINGU sme takisto spoznali nových majstrov sveta v triede Superstock. Približne v polovici pretekov z 1. priečky havaroval Christoffer Bergman z tímu MOTO AIN CRT, ktorý viedol priebežné hodnotenie Svetového pohára. Šancu zaútočiť využil francúzsky tím Yamaha Viltais Experience, ktorý bojoval do posledných minút o 1. miesto s nemeckou stajňou Voelpker NRT48, no aj druhé miesto im stačilo na titul Majstrov sveta o 1 bod pred neštastným tímom MOTO AIN CRT.

Najbližším veľkým podujatím u nás budú Majstrovstvá Európy ťahačov FIA ETRC, ktoré na SLOVAKIA RINGU privítame prvýkrát v histórii a to počas víkendu 14. - 16. júla 2017.