Pretekárske ťahače mieria na Slovensko!

Tento víkend privíta okruh SLOVAKIA RING pri Orechovej Potôni najväčší motoristický sviatok sezóny: WTCR - FIA Svetový pohár cestovných automobilov v spojení s Majstrovstvami Európy FIA ETRC zažije Slovensko už 14. a 15. júla. Tak ako WTCR, aj ťahače majú za sebou už niekoľko vzrušujúcich podujatí.

Sezóna ETRC 2018 začala na talianskom okruhu Misano (26.-27. máj). Úvodnú pole position si vyjazdil štvornásobný šampión Nemec Jochen Hahn na IVECO. Ten ju zároveň premenil v jasné víťazstvo prvých pretekov, keď úspešne odolal tlakom Španiela Antonia Albaceteho na MANe. Albacete sa po časovej penalizácii prepadol na konečné tretie miesto. Pred ním skončil Čech Adam Lacko. Druhé preteky vyhral Sascha Lenz na MANe. Druhý skončil opäť Lacko pred Anthonym Janiecom na MANe. Nedeľa začala skvele opäť pre Jochena Hahna, ktorý si vyjazdil už druhú víkendovú pole position. Víťazstvom v tretích pretekoch si zároveň upevnil pozíciu na čele tabuliek. Druhá skončila Steffi Halmová a s Hahnom tak priniesla domácemu IVECO dokonalý výsledok. Tretie miesto si užil Maďar Norbert Kiss. Poslednú najcennejšiu víkendovú trofej si napokon v štvrtých pretekoch vzal Ryan Smith na MANe. Druhý Sascha Lenz skončil až sedem sekúnd za víťazom. Po druhýkrát si pódiovú priečku vybojoval aj Antonio Albacete.

Seriál sa potom presunul na maďarský Hungaroring(16.-17. jún). Tam si svoju prvú tohtoročnú pole position vyjazdil Adam Lacko na českej Buggyre. Prvé preteky na okruhu neďaleko Budapešti však nedopadli pre českého borca najlepšie. V druhom kole ho o prvú priečku pripravil Jochen Hahn, pričom v súboji prišiel napokon hneď o niekoľko pozícií a uštedril si aj poškodené vozidlo. Klasifikovaný bol napokon až na ôsmom mieste. Hahn si zatiaľ prišiel po pohodlné tretie prvenstvo sezóny pred domácim Kissom a Nemkou Halmovou. Lackova odplata prišla hneď v druhých pretekoch: český pretekár tentokrát vyhral z pole position, no problémy s riadením mu dopriali tesný súboj s druhým Reném Reinertom, ktorý došiel do cieľa len 0,3 s za víťazom. Za vedúcou dvojicou sa však rozbehlo skutočné divadlo a preteky v štýle "nárazník o nárazník". Z nich vyšla najlepšie Stephanie Halmová. Druhú pole position vyhral neprekonateľný Jochen Hahn. Ten získal opäť pohodlné víťazstvo pred druhým Ryanom Smithom a Adamom Lackom. Z posledného víkendového víťazstva sa tešil René Reinert na MANe. Prvú štvoricu, ktorú uzavrel Adam Lacko, delilo od seba v cieli len 1,9 s. Druhý skončil Sascha Lenz, ktorého Reinert zbavil prvenstva ešte v úvode pretekov. Tretie miesto oslávil domáci Norbi Kiss.

29. júna až 1. júla sa potom ETRC usadilo na nemeckom okruhu Nürburgring. Antonio Albacete tu získal svoju prvú pole position sezóny, v tesnom odstupe pred Jochenom Hahnom. Ich napäté súboje pokračovali aj v prvých pretekoch. Albacete v nich vyhral pred Hahnom len o 0,8 s! Tretí skončil Norbert Kiss. Nemka Stephanie Halmová získala v druhých pretekoch skvelé domáce víťazstvo pred tímovým kolegom Gerhardom Körberom. Adam Lacko došiel do cieľa ako tretí. Hahn získal potom svoju štvrtú pole position sezóny, ktorú vzápätí premenil v neohrozené víťazstvo pred Albacetem a tretím Reinertom. Posledné víťazstvo padlo do rúk Anthonymu Janiecovi (MAN), ktorý štartoval z pole position a ubránil sa úvodným tlakom Adama Lacka a Andreho Kursima na IVECO. Spolu s Janiecom stáli na pódiu aj druhý Lacko a napokon tretí Albacete. Pred podujatím na SLOVAKIA RINGU vedie v šampionáte stále Jochen Hahn (137 bodov) pred Adamom Lackom (95 bodov) a Norbertom Kissom (88 bodov).

Šampionáty FIA ETRC a FIA WTCR sa u nás predstavia 14. a 15. júla spolu so sprievodnými seriálmi a množstvom aktivít pre celé rodiny.