OMV vzdeláva vodičov, ako si naplno užiť jazdu na pretekárskom okruhu

OMV v spolupráci s TopSpeed.sk prináša sériu edukačných videí

Vodiči si osvoja základy bezpečnosti na ceste, naučia sa ako správne brzdiť či nájsť ideálnu stopu na pretekárskom okruhu

Víťazi facebookovej súťaže si mohli svoje šoférske umenie vyskúšať na okruhu SLOVAKIA RING

Bratislava, 3. októbra 2018 – Rev motora, adrenalín a šoférske umenie, ktoré využíva výkon špičkového paliva MaxxMotion. Priaznivci motoristického športu i bežní vodiči sa teraz môžu za volantom cítiť ešte istejšie - OMV im prináša sériu videí, ktorá ich naučí majstrovsky ovládať svoje vozidlo. Využijú to nielen na pretekárskom okruhu, znalosť možností auta robí omnoho bezpečnejšou aj jazdu v bežnej premávke. Videá OMV pripravila na okruhu SLOVAKIA RING v spolupráci s portálom TopSpeed.sk

„Palivá OMV MaxxMotion Performance Fuels prinášajú zvýšený výkon, no vodiči musia svoje auto vedieť skrotiť. Aj preto sme pre nich pripravili skvelú pomôcku. Skúsený motoristický novinár a inštruktor Maroš Čabák ich prevedie dôležitými šoférskymi zručnosťami, ktoré by mali ovládať nielen na pretekárskom okruhu, ale aj pri každodennej premávke,“ hovorí Michaela Kuzminová, Marketing Manager, OMV Slovensko.

Videá zo série si možno pozrieť na YouTube kanáli TopSpeed.sk. Inštruktora Maroša Čabáka nimi sprevádzali priaznivci OMV, ktorí sa počas leta zapojili do facebookovej súťaže. Naživo na okruhu SLOVAKIA RING postupne prešli základmi bezpečnosti, hľadaním ideálnej stopy či školou správneho brzdenia.

Do série videí ešte pribudne inštruktážne video s pretekárom Ivanom Jakešom, ktorý divákom predvedie, ako jazdiť za zimných podmienok či v terénnych podmienkach.

OMV Slovensko v spolupráci s pretekárskym okruhom SLOVAKIA RING organizuje viacero podujatí, zameraných na zvýšenie bezpečnosti na cestách. Okrem tipov a trikov pre bezpečnú jazdu pravidelne prináša napríklad súťaž o kurz bezpečnej jazdy, ktorá prebieha začiatkom zimnej sezóny na Facebook stránke OMV.

Doteraz zverejnené videá nájdete na:

https://www.youtube.com/watch?v=kru1Xg-DD5Q

https://www.youtube.com/watch?v=TJuDI4UDKrA

https://www.youtube.com/watch?v=xl87baQ_H3Y