OMV MAXXMOTION Veľká cena SR už tento víkend s bohatým programom

Naše najväčšie národné okruhové preteky cestných automobilov odštartujú tento víkend opäť s programom pre fanúšikov aj rodiny. Akcia na trati a sprievodný program neutíchnu od piatka do nedele. Bude to jubilejná 10. Veľká cena SR na okruhu SLOVAKIA RING, pre vybrané tribúny okruhu zároveň s bezplatným vstupom.

Vyše 40 ročníkov Veľkej ceny SR a ostatných 10 na prvom permanentnom autodróme SLOVAKIA RING. K množstvu víťazov v šprintoch aj vytrvalosti pestrofarebných kategórií a ešte farebnejších áut sa tento víkend pridajú ďalší.

Všetko sa začína sériou voľných tréningov, ktoré odštartuje v piatok o 9:00 formulová divízia D2. Deň zakončí polhodinová kvalifikácia (17:05) pre sobotné dvojhodinové vytrvalostné preteky.

Sobotu rozozvučí zvuk motorov už o 9:00. Tento čas je vyhradený kvalifikácii cestovných vozidiel divízie D4 s menším objemom motorov. Po nich nasledujú kvalifikácie všetkých ostatných divízií. Prvé preteky o 11:25 absolvujú cestovné vozidlá TCR Eastern Europe. O 13:10 program pokračuje ďalším šprintom na 10 kôl - tentokrát v podaní najsilnejších áut D4 (GT3) a formúl D5. Posledný bod soboty sú veľké dvojhodinové vytrvalostné preteky cestovných vozidiel aj výkonných GT3 so štartom o 17:10.

Nedeľa pokračuje podobne ako sobota, t.j. kvalifikáciami cestovných vozidiel D4 a TCR o 9:00. Druhé víkendové šprinty odštartujú TCR Eastern Europe o 11:25. Menšie D4 pokračujú pretekmi o 13:15 a výkonné D4 a D5 o 14:10. Víkend zakončia preteky formúl D2 o 16:15.

Fanúšikovia si môžu vyzbierať autogramy od pretekárskych hviezd v nedeľu od 12:30. Miestom autogramiády bude už tradične priestor za krytou tribúnou, pri hlavnej pokladni okruhu. Účasť nám prisľúbili aj neštartujúci pretekári Matej Homola a Richard Gonda, stretnúť tu budete môcť aj Ivana Jakeša.

Spoznávať rastúci areál jedinečného SLOVAKIA RINGU môžete aj za tribúnami či zákulisím: napríklad Centrum bezpečnej jazdy otvorí svoje brány pre širokú verejnosť a v spolupráci s automobilkou Hyundai pripravil zaujímavý a zábavný program na výcvikových polygónoch. Pred bránami okruhu uvidíte tuningové skvosty združenia AMTS. V nedeľu sa tu predstavia športové autá Hyundai i30N z N-klub rovnomennej značky. Hneď v susedstve môžu návštevníci dočerpať energiu v OMV Viva stane s detskými atrakciami.

Oblasť za poslednou zákrutou okruhu skrýva skvelý off-roadový terénny polygón a obľúbené Vojenské múzeum. Na opačnom konci - ešte pred príjazdom k okruhu je zvieracia záchranná stanica Malkia park s množstvom úžasných a exotických zvierat.

Jubilejná 10. Veľká cena SR: najlepší jazdci Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Rakúska a Slovinska sa predvedú vo svojich národných šampionátoch a pohárových seriáloch (FIA CEZ, ESET V4 Cup, TCR Eastern Europe...) na SLOVAKIA RINGU už 23.-25. augusta.

V rámci 10. výročia okruhu SLOVAKIA RING budú mať fanúšikovia vstup na prírodné tribúny D/E/F a do paddocku zdarma.