Najväčšia šou na SLOVAKIA RINGU už tento víkend!

Najväčšie motoristické divadlo roka je tu! Autodróm SLOVAKIA RING privíta už tento víkend 13. až 15. júla WTCR - FIA Svetový pohár cestovných automobilov spolu s Majstrovstvami Európy ťahačov (FIA ETRC). O divácku zábavu sa postará nevídaný sprievodný program.

Dlhoočakávané podujatie plné svetového motoristického športu otvára v týchto dňoch svoje brány na okruhu SLOVAKIA RING pri Orechovej Potôni. Predpredaj lístkov už teraz láme rekordy a nasvedčuje skvelú divácku účasť. Divácky program začína v piatok 13. júla, kedy sú na programe predovšetkým voľné tréningy WTCR (12:40 a 15:50), prvá kvalifikácia WTCR (17:55) a voľný tréning ETRC (15:10).

Sobota bude skutočne nabitá a zaujímavá. Deň začína druhým voľným tréningom ETRC (9:00) a pokračuje ich prvou kvalifikáciou (10:30). Prvé víkendové preteky WTCR sú na programe o 12:00 a prvé preteky ETRC vzápätí o 13:35. Nasleduje kvalifikácia WTCR o 15:10 a druhé preteky ETRC o 16:45. Deň zakončia druhé preteky WTCR o 19:00. V nedeľu program pokračuje ďalšou kvalifikáciou ETRC (10:00) a tretími pretekmi WTCR (11:45). Posledné dvoje pretekov ETRC sú na programe o 14:10 a 17:20.

Organizátori pripravili pre divákov množstvo sprievodných aktivít.

Sprievodné preteky: šampionáty WTCR a ETRC doplnia pohárové seriály KIA Platinum Race a Suzuki Swift Cup Europe. Tie sú pravidelnou súčasťou našich podujatí a ponúkajú nekonečné súboje v štýle "nárazník o nárazník". Počas celých pretekov jazdia bok po boku a nedarujú si ani centimeter priestoru navyše.

Autogramiády: v sobotu 14. júla o 11:30 a v nedeľu o 12:25 zažijete vo Fan Village (pred reštauráciou RING) autogramiádu s hviezdami ťahačov FIA ETRC. Podpis našich a ďalších medzinárodných hviezd cestovných automobilov WTCR môžete získať v sobotu o 10:30 pred vstupom na krytú A tribúnu a na rovnakom mieste aj v nedeľu o 13:25.

Letecká akrobatická šou: jednou z čerešničiek na torte bude určite aj letecká akrobatická šou v podaní maďarskej legendy Váriho Gyulu na lietadle JAK 52. Ide o bývalého svetového šampióna v akrobatickom lietaní na MIGu 29 v rokoch 1998, 1999 a 2001. Šou uvidíte pred pretekmi ETRC v sobotu o 13:15 a v nedeľu pred poslednými pretekmi WTCR o 11:30.

Areál okruhu ponúka hneď niekoľko zaujímavých zákutí. Obrovskej a stále rastúcej obľube sa teší napríklad zvierací Malkia Park. Nachádza sa tesne pred areálom po ľavej strane hlavnej príjazdovej cesty od Bratislavy/Dunajskej Stredy. Rozrastajúca sa zvieracia záchranná stanica ukáže návštevníkom úžasné divoké mačky (lev, biely lev, puma, bengálsky tiger, leopard...), ale aj medveďa, kengury či ťavu dvojhrbú.

Na konci areálu nášho automotodrómu sa nachádza vynovený off-roadový areál pre terénne vozidlá. Skvelý a bezpečný adrenalín si netreba nechať ujsť, pripravené budú terénne autá, šikovní inštruktori aj zábavné prekážky.

Múzeum vojenskej techniky: návštevníkov láka už dlhšie rozrastajúca sa výstava ťažkej vojenskej techniky. Vyradené, no nablýskané vojenské vrtuľníky či rakety, tanky a obrnené transportéry nájdete hneď pri off-roadovom areáli v novom krytom múzeu.

Centrum bezpečnej jazdy: naša "škola šmyku" patrí medzi najmodernejšie v strednej Európe. Zábava v bezpečnom prostredí bez šance akýchkoľvek kolízií môže byť najcennejšou skúsenosťou, ktorá vám jedného dňa možno zachráni zdravie i peňaženku. Taktiež zaujímavý a bezpečný simulátor prevrátenia auta je pre vás nachystaný priamo vo Fan Village.

OMV Viva stan: stanová zóna oficiálneho partnera okruhu bude miestom oddychu a "dotankovania" energie. Chýbať nebudú samozrejme detské atrakcie ako skákacia trampolína či nafukovací hrad.