NA PRVÉ RELY V SEZÓNE 2021 VIAC AKO PÄŤDESIATKA ŠTARTUJÚCICH

Orechová Potôň, 15. marec 2021 - Úvodné podujatie tohtoročného slovenského rely šampionátu, OMV MaxxMotion RALLY SLOVAKIA RING 2021, privíta viac ako päťdesiat súťažných posádok.

Zoznam prihlásených posádok je zostavený z celkovo 54 prihlásených posádok pochádzajúcich z celkovo piatich európskych krajín. Medzi prihlásenými nebude chýbať kompletná slovenská, ale aj poľská rely špička, ale aj niekoľko rýchlych českých posádok. Spomínané posádky doplní navyše aj dvojica rakúskych súťažných posádok a jedna maďarská.

Pre všetky prihlásené posádky do bojov o body v rámci slovenského rely šampionátu pripravil organizátor trať o celkovej dĺžke takmer 150 kilometrov, v ktorej je už započítaných aj takmer stotridsaťpäť ostrých kilometrov. Tie budú rozdelené do 11 samostatných rýchlostných skúšok.

V rámci Slovenského rally poháru sa predstavia súťažné posádky na trati, ktorej celková dĺžka presahuje osemdesiat kilometrov. Súťažných kilometrov táto skupina musí absolvovať necelých sedemdesiat, pričom táto trať bude rozdelená do 8 rýchlostných skúšok.

Podujatie OMV MaxxMotion RALLY SLOVAKIA RING 2021 odštartuje v dňoch 18. – 21. 3. 2021 ako úvodná dvojetapová súťaž zaradená do Majstrovstiev Slovenska v rely 2021. Pri pohľade na bodovanie do slovenského rely šampionátu treba povedať, že ako je už v posledných rokoch zvykom, aj teraz sa bude každý súťažný deň započítať do bodovania samostatne.

Samotné podujatie sa bude konať presne podľa platných nariadení vlády SR bez prítomnosti divákov, za prísnych hygienických a bezpečnostných predpisov, pričom vstup do areálu SLOVAKIA RING bude povolený iba súťažiacim s negatívnym testom na ochorenie COVID-19.